Варто замислитись

Про жарти

До Ефесян 5:4: «…І гидота, і марнословство або жарти, що непристойні вам, але краще дякування».

Читаючи повчання Апостола Павла, може скластися враження, що сміх протипоказаний віруючій людині. Але, якщо згадати деякі тексти Старого Завіту (Йова  8:21, Псалом 126:2., Екклезіяст 3:4, 1 Царів 18:27), і в тому числі місце Писання, де Бог посміється над невіглаством дурнів, які протистоять Йому: «Але Той, Хто на небесах пробуває посміється, Владика їх висміє!» (Псалом 2:4), то краще не поспішати з однозначним висновком щодо сміху.

Сміх може бути просто жартом, а може бути іронією або сарказмом. Апостол Павло пише про вчителів-юдеїв, які ввели галатів в оману законництва і примушували їх обрізатися: «О, коли б були навіть відсічені ті, хто підбурює вас!» (До Галатів 5:12). Слово «відсічені» − це грецьке αποκοπτω, яке означає відсікати, оскопляти. Ось як це місце Писання переводить Касіян: «О, якби піддали себе відсікання ті, хто підбурює вас». Павло саркастично пише про ці законників: «Нехай самі собі все відріжуть».

Отже, що ж таке жарти, які непристойні для нас?

По-перше, слово «гидота» з розглянутого нами тексту – це грецьке αἰσχρότης, що означає неподобство або потворність. Мова йде не про матірні лайки, а про потворну поведінку. Слово «марнословство» буквально перекладається, як дурні слова, дурні висловлювання. Тому жарти не можна розглядати у відриві від потворної поведінки й недоречних і дурних висловів.

І ще потрібно звернути увагу, що вся ця поведінка протиставляється подяці: «і гидота, і марнословство або жарти, що непристойні вам, але краще дякування». Тобто мова йде про низькопробний гумор, про висміювання людини, що супроводжується потворною поведінкою і непристойними висловлюваннями.

Ось такого роду гумор непристойний християнам.

Читайте також:

Автор: Екзистенція

Джерело: https://t.me/existenceforlife

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button