Новини культуриХристиянські новини

Як християнам ставитися до пісні «Шум» українського гурту Go_A, який співатиме на Євробаченні 2021?

Україну на Євробаченні-2021 у квітні представлятиме гурт Go_A. Вони випустили офіційний кліп на свою пісню «Shum» (Шум). Назва пісні – це ім’я давньослов’янського бога лісу, а вигуки з шиплячими «шуба, шум…» це закликання весни. Блогер Олексій Погорєлов на YouTube-каналі «NEBO ON» вирішив відповісти: чи нормально, що «християнську» Україну на пісенному конкурсі представлятиме витвір, натхнений неоязичництвом? Та як християнам ставитися до цієї пісні?

Джерело: YouTube-канал «NEBO ON».

Олексій нагадав, що у 2020 році у відборі до Євробачення 2021 року переміг гурт Go_A, який відзняв новий кліп пісні «Shum».

Через дискусії, які збурилися після релізу першого кліпу почалася просвітницька компанія щодо того, що таке «шуба, шум…». До цієї компанії долучилися історики та лінгвісти.

В результаті було наступне пояснення пісні. Виявляється «шум» –  це давньослов’янський і дохристиянський бог лісу. При цьому автори пісні посилалися на поліські особливості язичницьких вірувань.

В цілому, вигуки «шум», «шуба» та інші вигуки з шиплячими – це намагання розбудити весну шумом. Тому кліп і пісня мають виразні язичницькі мотиви, пояснює блогер.

Погорєлов зазначає, що християнам, яким сподобалася ця пісня, які вже встигнули поставити лайк під кліпом, варто каятися та сповідатися, а кліп необхідно заборонити.

Читайте також:

Для Олексія перша версія кліпу гурту Go_A зовсім не приваблива, статична, з очевидними ходами на злобу дня «ковід, ковід, ковід».

«Тому, дякуючі «Шубі», яку порвало, ми маємо, на мій погляд, щось краще», – зазначає Олексій.

Він пояснив:

«Мені подобається легенда, зйомка в Чорнобильському Поліссі про міфічний поліський шум. Цьому Чорнобильському антуражу пасує авто в стилі “Mad Max” і Катерина Павленко в образі  Трінніті з “Матриці”. Це все разом з Чорнобилем та авто доповнює алюзію на якійсь постапокаліптичний світ. Хижий птах та зйомки, ніби, очима сокола, потім пов’язання його тією самою Павленко, яка своєю статичністю та рухами рук ніби показує надприродну владу і над людьми, яких вона заводить в хороводі, і над птахами.

Для мене це парафраз на «Гру престолів» і героя Брендана Старка. Однак в цьому пункті я не впевнений. Люди в костюмах – лікарі в часи пандемії, які потім знімають ці костюми й танцюють у вирубах китайської текстильної промисловості, – мені якось геть не зайшов цей режисерський хід. Зрозуміло… пандемія, зима, розбудити весну − ніби розбудити нормальний спосіб життя, коли ми без масок, без цих космічних скафандрів, і веселимося. Але я цього не зрозумів.

Пісня, виконання, музична еклектика мені однозначно сподобалися. Кліп, окрім особистих сантиментів “Mad Max” і “Матриці” мені був не ясним з непоєднаними елементами, ніби грубо зшитими різнорідними шматками.

Однак, звісно, український колорит, бекґраунд українських перемог на пісенному конкурсі робить сам по собі достойний музичний продукт ледь не фаворитом».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button