Блог Себастьяна Тегзи

Про гнів, обзивання та пекло

Сьогодні прочитав один біблійний текст, який мене серйозно стурбував. Ісус говорить: «А Я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпаде судові. Хто ж скаже братові: Нікчема! − той підпаде Верховному Судові. А хто скаже: Дурень! – той підпаде під вогонь пекельний» (Мт. 5:22). Як розуміти ці слова?

У жодному разі не бажаю виправдати гнів на брата, чи образливі слова. Поза всяким сумнівом, це речі неприйнятні й гідні осуду. Гнилі плоди гнилого серця. Однак, розсудіть: ви уявляєте, щоб земний суд міг буквально вкинути людину в палаючий котел за те, що вона гнівалась і обзивалась? Якщо завтра наш парламент прийме такий закон і внесе зміни до кримінального кодексу: «за будь-яку лайку спалення живцем у печі», скажіть, чи хто-небудь визнає такий закон леґітимним і справедливим? Будьмо чесними! Жодна юридична комісія, жодна організація не визнає його таким. Навпаки, така норма однозначно буде засуджена як злочинна і несумісна з правом і справедливістю.

А тепер уявіть, що порушника вкидають не в піч для спалювання, а у вогонь, який горить і ніколи не згоряє, і людина палає в ньому вічно в пекельних муках і померти ніяк не може. Чи відчували ви коли-небудь опік? Так ось, все ваше тіло, кожна його частинка, кожен клаптик, зовні й всередині, буде охоплений невгасним вогнем і нестерпно мучитись від такого болю вічно. За обзивання!

Одразу зазначу, що нічого не стверджую. Тільки ставлю питання, намагаючись підходити до тексту осмислено. Мене з’їдають сумніви: чи правильно ми розуміємо слова Ісуса, коли тлумачимо їх ось так прямо й буквально, як я написав вище? Бо якщо так, то, Боже збав, картина виходить якась геть жахлива, ба навіть аморальна. А можливо ми щось не враховуємо? Який є контекст Ісусових слів? І взагалі, про яке обзивання йдеться в тексті? В чому тут кримінал? Які саме казуси розуміються під сказаними словами? Все це має вкрай важливе значення для правильної інтерпретації.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button