Актуальне

Полювання на відьом – антидискримінаційна експертиза програми "Основи сім'ї"

Не встигла програма «Основи сім’ї» з’явитись у школі як факультатив на вибір, як до МОН надійшов лист із вимогою відправити її на антидискримінаційну експертизу.

Кожен із нас хоче бути щасливим. Кожен хоче мати добрі, тривали відносини із людиною, яку кохаєш, бажаєш, щоб власні діти зростали у міцних, здорових сім‘ях із відповідальними батьками, які вміють вибудовувати правильні відносити як між собою, так і у стосунках із власними дітьми, які вміють без крику і рукоприкладства виховувати дітей і з‘ясовувати відносини між собою.

Серед 22 предметів, які вивчаються в школі, нарешті з‘явилась програма «Основи сім’і» за редакцією Адріана Буковинського. Програма включає 70 тем, які допомагають дітям розібратись у тому, що містить поняття «щаслива родина», на що звертати увагу у відносинах, як молодому подружжю налагодити відносини із власними батьками, зрозуміти, з чого складається сімейний бюджет, і багато-багато корисної інформації.

Програму було схвалено Науково-методичною комісією з проблем виховання та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, і по процедурі схвалення та у подальших питаннях її реалізації ніяких порушень не виявлено. Крім того, експертами стали доктор педагогічних наук, професор Жуковський В. М., доктор медичних наук, доцент кафедри акушерства та гінекології НМУ їм. Богомольця пані Загородня О. С., доктор юридичних наук, доцент кафедри цивільного права та процесу Навчально-наукового інституту права Університету ДФС України пані Чеховська І. В.

І, здавалось, нарешті нашим підліткам розкажуть не тільки про біологію і хімію, а й почнуть розвивати навички взаємодії між чоловіками і жінками, навчать тим soft skills, про які так часто говорять у контексті нової української школи. Особливо це важливо зараз, враховуючи величезну кількість розлучень, сиріт при живих батьках, цілу армію батьків, які не бажають сплачувати аліменти на власних дітей та й, що гріха таїти, деякі взагалі забувають про їх існування. Але не так сталося, як гадалося.

Не встигла ця програма з´явитись у школі і не в основній програмі, а у якості варіативної складової, тобто як факультатив на вибір, як до МОН України надійшов лист від «батьків» із вимогою відправити цю програму на антидискримінаційну експертизу. Правда, хто ці батьки і що їх не влаштовує, ніхто не каже. Ба більше, автора цієї програми пана Буковинського навіть не викликали і не повідомили про те, що програму відправили ще на одну експертизу. Враховуючи те, що за чинним освітнім законодавством не передбачається антидискримінаційної експертизи навчальних матеріалів, які використовуються за вибором у варіативній складовій, для експертної оцінки були залучені зовнішні експерти. Хто ці експерти, звідки вони, скільки їх — усе покрито таємницею. Автор програми поняття не має, хто ці люди і яка в них кваліфікація. Можу сказати тільки одне: в жодній країні світу НЕ існує антидискримінаційної експертизи взагалі!

Складається враження, що хтось чине тиск на МОН із тим, щоб взагалі зняти цю програму. У соцмережах розганяється думка, що цей курс — це середньовіччя, «скрепи» та совок.

А водночас у Польщі підтримують такі програми, впроваджують їх у школах, уряд розробив цілу Програму на допомогу сім´ям.

Намагання знайти якусь дискримінацію там, де такого не існує, дійсно схоже на полювання на відьом. Комусь дуже не хочеться, щоб українська родина була міцною та духовною, щоб українські діти зростали у любові і навчились бути відповідальними батьками.

Пригадую фільм «Хозяйка детского дома» із Наталією Гундарєвою у ролі директора дитячого будинку, де вона, виступаючи перед керівництвом районо, сказала, що батьків треба виховувати тоді, коли вони ще діти і сидять за партами, і казати їм, що кинути власну дитину — це зробити злочин. І навчити цих дітей ніколи такого не робити, тоді і дитячих будинків не треба.

Сподіваюсь, що програма «Основи сім`ї» залишиться у школі хоча б і у якості варіативної складової, і висловлюю свою щиру підтримку пану Буковинському за цю програму.

Анна Турчинова

Джерело: Цензор

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button