Блог Себастьяна Тегзи

Чому я за міжконфесійний діалог?

Взаємний міжконфесійний діалог та примирення між церквами є важливими й необхідними для того, щоб наше християнське свідоцтво у світі було сповнене силою Святого Духа.

Непрощення, образа та осуд – це три речі, які, напевно, найбільше паралізують дію Святого Духа в нашому житті. Цю думку можна зустріти в духовній літературі всіх християнських традицій. Святий Дух не може діяти там, де присутній дух непрощення. І, навпаки, необхідною передумовою сповнення Святим Духом є цілковите і безумовне прощення всіх кривд та образ.

Іронія в тому, що донедавна цей принцип у всіх традиціях якось дуже короткозоро застосовувався тільки на особистісному рівні і то винятково в межах своєї конфесії. А в чому іронія? В тому, що на колективному рівні він діє точнісінько так само, як на індивідуальному. Інакше кажучи, колективні історичні обра́зи католиків на протестантів, протестантів на католиків, католиків на православних і православних на католиків діють так само, як наші особисті обра́зи один на одного. Вони паралізують цілі конфесії й отруюють їх духом непрощення, унеможливлюючи в такий спосіб дію Святого Духа. Як говорить відома мудрість: «Непрощення – це як пити отруту, але надіятись, що від неї помре хтось інший».

Читайте також:

Ось чому взаємний міжконфесійний діалог та примирення між церквами є такими важливими й необхідними для того, щоб наше християнське свідоцтво у світі було сповнене силою Святого Духа. Тому що в іншому разі воно буде сповнене зовсім іншим духом.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button