Україна

Президент України підписав Закон України «Про військову капеланську службу» під час зустрічі з ВРЦіРО

Зустріч Президента України з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій відбулася в президентському Офісі у п’ятницю, 17 грудня 2021 року де і було підписано Закон «Про військову капеланську службу».

Джерело: president.gov

Під час цієї зустрічі Володимир Зеленський підписав Закон України «Про військову капеланську службу» No 1915-IX, який був прийнятий Верховною Радою 30 листопада. «Це було велике прохання релігійної громади та наших військових», – прокоментував підписаний документ Президент.

Представники Ради Церков подякували Главі держави за підтримку цього важливого закону. Зі свого боку Глава держави подякував українським військовим, які захищають нашу державу, за допомогу. Президент також відзначив системну допомогу церков та релігійних організацій у боротьбі з пандемією COVID-19. Він зазначив, що зустрічі з релігійними лідерами дають можливість почути про виклики та проблеми, які хвилюють людей, та знайти відповіді на важливі питання.

«Я хотів би подякувати вам за те, що ви робите, щоб наше життя було по-справжньому спокійним і мирним. Ви робите це своєю працею, своїми молитвами, своїм щоденним життям», – сказав Зеленський.

Володимир Зеленський зазначив, що Україна є однією з небагатьох країн, де ефективно діє така міжконфесійна рада, як ВРЦіРО, та привітав релігійних діячів із 25-річчям Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

Також під час зустрічі Настоятель Української Православної Церкви митрополит Онуфрій пояснив Президенту позицію ВРЦіРО щодо Стамбульської конвенції та закликав не ратифікувати її:

«Стамбульська конвенція приховує ідеологічні міни, які можуть підірвати українське суспільство. Українське законодавство регулює всі виклики, пов’язані з домашнім насильством. Зі свого боку, церкви та релігійні організації готові співпрацювати з владою у здійсненні практичних заходів, спрямованих на запобігання домашньому насильству, тому що Стамбульська конвенція не є розв’язанням цієї проблеми».

Президент України запевнив ВРЦІРО, що не підпише жодного важливого документа без діалогу з главами церков та релігійних організацій. Він наголосив, що проблему домашнього насильства потрібно вирішувати на рівні українського законодавства, підтримки сімей. Глава держави зауважив, що ухвалення Стамбульської конвенції лежить у площині діяльності Верховної Ради.

«Коли ми говоримо про домашнє насильство, я вважаю, що нам потрібно на законодавчому рівні врегулювати, як розв’язувати такі питання, підтримуючи сім’ї», – зазначив Володимир Зеленський.

Читайте також: 

«У будь-якому випадку такі питання мають обговорюватись у широкому колі, і я вважаю, що Рада Церков повинна мати представників при обговоренні цього чи альтернативного закону, який захистить людей», – додав він.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

2 Коментарів

  1. Ну що ж: побачимо, наскільки чинний глава держави надалі дійсно виконуватиме цю свою обіцянку, “що не підпише жодного важливого документа без діалогу з главами церков та релігійних організацій.”
    А також, що, за його словами, «у будь-якому випадку такі питання мають обговорюватись у широкому колі, і я вважаю, що Рада Церков повинна мати представників при обговоренні цього чи альтернативного закону, який захистить людей».

  2. Р. S. Ну а з більш детальною інфою про цю, безумовно, важливу зустріч і, зокрема, про те, які ще актуальні питання на ній піднімалися і обговорювалися, можна ознайомитися, зокрема, отут:
    https://risu.ua/prezident-pidpisav-zakon-pro-sluzhbu-vijskovogo-kapelanstva_n124386

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Підтримайте нас!

Цього року понад 4 мільйони людей отримали доступ до ресурсів газети Слово про Слово. Для того, щоб рухатися далі нам потрібна ваша підтримка і фінансова допомога. Пожертвуйте зараз!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!