Україна

Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку

Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку. Київ не відмовляється від переговорів з РФ, але робитиме це лише з новим російським президентом. Про це повідомив Президент Володимир Зеленський під час відеозвернення.

Джерело: hromadske

Зеленський підкреслив, що Україна сама пропонувала Росії домовитися про співіснування на рівних, чесних, гідних та справедливих умовах, але з Путіним це стало неможливим.

«Очевидно, що з цим російським президентом це неможливо. Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом Росії», − запевнив він.

За підсумками засідання РНБО Президент заявив, що Україна продовжуватиме зміцнюватися та працювати над деокупацією всієї території. Зеленський також наголосив, що Україна має законодавчо зафіксувати все, що було досягнуто фактично.

«Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України — реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре», — зазначив президент.

За словами Зеленського, Україна хоче вступити до НАТО за процедурою, яка «відповідатиме нашій важливості для захисту всієї нашої спільноти», тобто прискорено.

Переваги вступу в НАТО

Найбільш актуальною перевагою для України є колективний захист. Стаття 5 Договору НАТО передбачає, що напад на будь-яку з держав-членів Альянсу вважається нападом на них усіх. Таким чином, інші члени, індивідуально або спільно, повинні надати таку допомогу, яку можуть вважати необхідною, включаючи застосування збройної сили, стороні, яка зазнала нападу.

Членство в Альянсі також передбачає постійні спільні навчання, обмін розвідувальними даними, імплементацію стандартів Альянсу у сфері безпеки та нові можливості в розробці озброєнь тощо.

Яка процедура вступу?

Північноатлантичний договір передбачає, що вступ нової країни до НАТО має бути схвалений усіма членами Альянсу: зараз ця процедура триває для вступу Фінляндії та Швеції. У 1999 році НАТО схвалила механізм Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), програми з п’яти пунктів, які стосуються політичних та економічних питань країни, її оборонного та військового потенціалу, ресурсів, безпеки та правових питань.

Нагадаємо, українська влада до 24 лютого неодноразово зверталася до НАТО з проханням надати їй цей план, але не отримувала його. Однак після повномасштабного російського вторгнення Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ до НАТО без ПДЧ. А в травні тимчасовий повірений у справах США в Україні Крістіна Куїнн зазначила, що Україна може приєднатися до НАТО без Плану дій щодо членства, як Фінляндія та Швеція, оскільки це ніколи не було юридичною вимогою вступу до Альянсу.

Читайте також:

В Україні є перспективи стати членом ЄС – Європейська Рада ухвалила відповідну декларацію

Зрештою, у серпні віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наголосила, що Україна більше не прагне отримати План дій щодо членства в НАТО: вона хоче приєднатися до Альянсу без цього документа, як зараз роблять Швеція та Фінляндія.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Попри те, як направду швидко (чи не дуже) приймуть Україну в НАТО, маємо чітко пам’ятати, що “коня готують на день битви, але перемога – від Господа” (Пр.21:31). Амінь.
    А також. Отакий наразі Божий наказ Україні та її Силам оборони, що нині ведуть важку, запеклу й мужню та відважну боротьбу з варварсько-геноцидною агресією московської сатанинської імперії зла, безбожництва і беззаконня:
    “Відплатіть їй так, як і вона відплатила вам, і удвічі відплатіть їй за [кривавими] ділами її; у чаші, в якій вона готувала вам [отруєне] вино, приготуйте їй удвічі. Скільки славилася вона і розкошувала, стільки завдайте їй мук і скорбот” (Одкр.18:6,7). Амінь.
    Джерело: https://slovoproslovo.info/putin-ogolosiv-pro-priednannya-zaporizkoi-hersonskoi-donetskoi-ta-luganskoi-oblastey-do-rf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button