Православні новини

Православна Церква України переходить на новий календар

Важливе рішення було прийнято на архієрейському соборі Православної Церкви України в Києві. З 1 вересня цього року більшість православних християн України перейдуть на відзначення Різдва 25 грудня, замість традиційного 7 січня. Проте, це рішення не буде поширюватися на Великдень і деякі інші свята, включаючи Трійцю.

Джерело: bbc.com

«Православна церква України, яка є найпопулярнішою релігійною організацією в країні, сьогодні ухвалила повний перехід на новий календар», − стверджує предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

Українська греко-католицька церква вже раніше повідомила про аналогічне рішення.

Це означає, що від 1 вересня дати відзначення релігійних свят можуть змінитися для більшості українських християн. Покрова перейде на 1 жовтня, Водохреще – на 6 січня, а свято святого Миколая – на 6 грудня.

Це важливе рішення було прийнято під час засідання усіх єпископів на архієрейському соборі, який проходив у Трапезному храмі Києво-Печерської лаври. Собор триває і планується, що він закінчиться вдень.

«Проти переходу проголосував один єпископ, але питання вже вирішено», − додав Епіфаній. Зазначимо, що формально перехід має бути ще схвалений на помісному соборі церкви 27 липня 2023 року.

Перехід на новий календар є значним кроком, який мав бути зроблений десятиліттями тому. Це питання неодноразово викликало дискусії й було причиною страхів щодо можливих наслідків для вірних. Однак ситуація змінилася після вторгнення Росії, і більшість українців висловили підтримку цьому кроку.

Великдень та Трійця будуть відзначатися за старим календарем через особливості визначення дати цих свят, що базується на місячному календарі.

Різниця між старим Юліанським та новим Григоріанським календарями становить 13 днів. Україна вже понад 100 років використовує Григоріанський календар, точніший і сучасний, що був впроваджений у XVI столітті.

Читайте також:

Для довідки, кілька великих протестантських об’єднань ще раніше оголосили про перехід на григоріанський календар. 23 червня 2022 року Всеукраїнська Рада Церков євангельських християн-баптистів вирішила перейти на григоріанський календар з грудня поточного року. Відповідним новим стилем користуються римо-католицькі та реформаторські громади.

Пропозиція використовувати єдиний календар фіксованих християнських свят разом з більшістю християн світу Комітет УЦХВЄ рекомендував 6 липня.

Старший єпископ п’ятидесятників України М. Паночко зазначив, що почалися зміни у 2017 році під час святкування 500-річчя Реформації. Тоді за рішенням Верховної Ради України, 25 грудня був вихідний день з нагоди Різдва. Після цього щораз більше церков вже святкують Різдво за григоріанським календарем.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button