Греко-католицька церква

УГКЦ перейде на новий календарний стиль з 1 вересня 2023 року

З 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква перейде на новий календарний стиль. Глава УГКЦ Блаженніший Святослав оприлюднив це рішення 6 лютого.

Джерело: galinfo.com.ua

Відповідне рішення було прийняте за підсумками Дев’яносто третьої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ у Брюховичах 1–2 лютого 2023 року.

Для розв’язання питання календарної реформи Синод УГКЦ зважав на прохання віруючих, попередні консультації з духовенством та чернецтвом Церкви, а також душпастирські рації, зазначив служитель Блаженніший Святослав.

Під новим календарним стилем йдеться про святкування нерухомих свят. Тобто тих свят, які «завжди припадають на той самий день у році (те саме число місяця)». Зокрема, таке свято як Різдво відзначатимуть разом з вірянами європейських країн.

Читайте також:

Однак для тих парафій чи поодиноких громад, які не готові до переходу, є можливість здійснювати літургійне життя за юліанським календарем на період до 2025 року, йдеться у 5-й постанові 93-ї сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні.

Нагадаємо, що комітет Української церкви християн віри євангельської (п’ятидесятники) рекомендує церквам використовувати календар за новим (григоріанським) стилем.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button