Блог Себастьяна Тегзи

Повна дурня

Якщо хочеш спастися, маєш повірити в повну дурню, бо «Богові було вгодно спасти віруючих глупотою проповіді» (1 Кор.1:21). І ця проповідь містить два моменти, від яких наш мозок просто вибухає: перше, Месія, згідно з Писанням, повинен багато страждати і так увійти в Свою славу; друге, цим страждаючим Месією є палестинський єврей Ісус, який був розп’ятий і воскрес із мертвих.

Відповідно, дві ключові істини Євангелія звучать так: 1) Ісус із Назарету є Христос, а отже Цар, Господь і Бог; 2) в Його смерті є наше спасіння і розв’язання головної проблеми людства. І в цьому вся суть християнської віри.

Християнство можна доволі солідно принарядити, щоб воно виглядало як нормальна людська релігія з поважним чиноначалієм, величними храмами, велемудрим філософуванням та яскравим церемоніалом, але вся його суть і сила міститься в цих двох істинах, які для звичайної людини є повною дурістю, що на голову не налазить.

Будьмо чесними, це й справді щось немислиме – вірити, що центральною подією історії є розп’яття якогось єврея в Палестині І-го ст., від якого залежить доля всього світу, і в якому є розв’язання фундаментальних проблем людства. Це є повна нісенітниця. Нонсенс. В це просто неможливо повірити. Хіба що це й справді такий невимовний божественний задум і Його мудрий промисел.

Християни – це справді дурні в очах цього світу, щоправда, сам світ є великим дурнем у Божих очах. «А що світ своєю мудрістю не спізнав Бога у Божій мудрості, то Богові було вгодно спасти віруючих глупотою проповіді» (1 Кор.1:21). Тільки так людина стає християнином. Тільки повіривши у це немислиме. Тільки ризикнувши. Тільки поклавши всю свою надію на це неймовірне і безглузде в очах цього світу.

Читайте також:

«Нехай ніхто себе не обманює! Як комусь із вас здається, що він мудрий у цьому віці, хай дурним стане, щоб зробитися мудрим; бо мудрість цього світу – глупота в Бога. Написано бо: “Він ловить мудрих їхніми хитрощами”; і ще: “Господь знає думки мудрих, що вони марні”» (1 Кор.3:18-20).

Тож, як не крути, якщо хочеш спастися, маєш повірити в повну дурню, бо «Богові було вгодно спасти віруючих глупотою проповіді» (1 Кор.1:21).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button