Україна

31 жовтня Україна переходить на зимовий час. Як перевести годинник?

31 жовтня о 4-тій ранку стрілка годинника зрушиться рівно на годинну назад. У результаті цього українці зможуть на годинку довше спати. Починаючи з 13 травня 1996 року, Україна двічі на рік переводить стрілки годинника на літній та зимовий час: в останню неділю березня і в останню неділю жовтня. Але цього разу це може трапитись востаннє.

Джерело: bbc

Минулого року Руслан Стефанчук подав законопроєкт про скасування переведення годинників. У березні 2021 року на першому читанні законопроєкт навіть ухвалили, оскільки перехід на літній час негативно впливає на здоров’я українців.

«Такий часовий перехід призводить по порушення біоритмів людини, погіршується самопочуття, знижується концентрація уваги та працездатність, загострюються хронічні хвороби» – зазначив у пояснювальній записці до свого законопроєкту Руслан Стефанчук.

Ще однією з причин є те, що Україна не може через «зимовий час» синхронізуватися з Європою. «Коли в Україні буде перша година, у Бухаресті, який західніше, буде друга», − сказав політик Володимир В’ятрович під час обговорення законопроєкту Стефанчука.

Друге читання законопроєкт не пройшов, народні депутати відправили документ на доопрацювання, потім його мали винести на друге голосування, яке досі не відбулося.

За словами спікера Ради Руслана Стефанчука, голосування за переведення годинників, коли країна перейшла на літній час, не має ніякого сенсу. Але після того, як Україна перейде на зимовий час, це питання буде підняте знову.

Дискусія буде вестись відповідно до рішень Європейського союзу, уточнив Стефанчук.

Читайте також:

Research & Branding Group провели опитування серед українців, яке показало, що 42 % погоджуються відмовитись від переведення годинників. 17 % запропонували відмовитись від літнього часу, а 25 % – пропонують відмовитись від зимового. 26 % досі не визначились.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button