Актуальне

Коронавірус є «вбивцею глобалізації» і «бичем» від Бога: Роберто де Маттей

Коронавірус є «вбивцею глобалізації», і «бичем від Бога», каже католицький історик і автор доктор Роберто де Маттей.

Нещодавно відомий інтелектуал опублікував відеозапис про політичні, історичні та богословські наслідки пандемії коронавірусу Covid-19, що охоплює світ. Де Маттей записав “Нові сценарії в епоху коронавірусу: чи коронавірус – божественне покарання” англійською мовою.

“Я не буду говорити на цю тему з медичної чи наукової точки зору, оскільки не маю цієї компетенції”, – застерігає Де Маттей своїх слухачів.

«Я замість цього розгляну аргумент з трьох інших точок зору: точки зору вченого з політичних та соціальних наук; точка зору історика; і точка зору філософа історії»

Щодо політичних та соціальних наук, учений пояснює, що пандемія коронавірусу Covid-19 може сигналізувати про закінчення глобалізації. Це може спричинити крах італійської медичної системи та мереж поставок, які керують національною економікою. Центральні банки не зможуть запобігти виникаючій фінансовій катастрофі.
“Слабкою точкою глобалізації є взаємозв’язок, слово талісман сучасності, від економіки до релігії”, – пояснює Де Маттей.
“Сьогодні глобальна система є крихкою саме тому, що вона настільки взаємопов’язана “, – продовжує він.
Результатом цього може стати крах держави та публічної влади, що призведе до соціальної анархії. Але хоча це може виглядати бажаним для глобалістів, які прагнуть одного світового уряду, Де Маттей стверджує, що це фактично зірве їхні плани.
“Хтось може зауважити, що цей процес відповідає проекту глобалістичних лобістів, “господарі хаосу “, як професор Ренато Крістін визначає їх у своїй чудовій книзі”, – говорить Де Маттей.
“Але якщо це правда, то також правильно, що те, що виходить переможеним від цієї кризи, – це утопія глобалізації, яка представлена ​​як велика дорога, призначена вести до об’єднання людського роду”, – продовжує він.
«Глобалізація фактично руйнує простір і розширює відстані: сьогодні ключовим фактором для виходу з епідемії є соціальна відстань, ізоляція особистості. Карантин діаметрально протилежний “відкритому суспільству”, на яке сподівався Джордж Сорос. Концепція людини як відносини, типова для певної школи філософського персоналізму, занепадає».
Де Маттей вважає, що пандемія закінчує “світ без кордонів”.
«Господарем історії є Бог, а не господарі хаосу. Вбивця глобалізації – це глобальний вірус під назвою коронавірус», – заявив він.

З точки зору історії, Де Маттей бачить паралелі між 21 століттям і 14 століттям, які жахливо страждали  від голоду, чуми та війни в Європі. Як і наше власне століття, 14 століття було часом гострої релігійної кризи, і багато великих святих навчали, що голод, напади й війна є «ознаками покарання Бога».

“Сен-Бернардин Сієнський (1380-1444) заповідав: Tria sunt flagella quibus dominus castigat: є три напасті, якими Бог карає: війна, чума і голод”, – згадує Де Маттей.
«Це сталося наприкінці християнського середньовіччя, і, здається, це відбувається сьогодні. Святі, такі як Бернардин Сієна, не пов’язували ці події з ділами злих агентів, але з гріхами людей, які є ще більш тяжкими, якщо вони є колективними гріхами й ще більш тяжкими, якщо їх допускають чи сприяють правителі народів і ті, хто які керують Церквою».
Це призводить Де Маттея до третього розділу його лекції, в якому він стверджує, що Бог активний в історії і, попри декларації певних церковників, карає або винагороджує нації згідно зі своєю божественною справедливістю.
“Теологія історії говорить нам, що Бог винагороджує та карає не лише людей, але й колективи та соціальні групи: сім’ї, нації, цивілізації”, – зазначає він.
“Але в той час як люди отримують нагороду чи покарання, іноді на землі, але завжди на небі, нації, які не мають вічного життя, караються або винагороджуються лише на землі”.
Де Маттей пояснює, що «Бог є праведним і справедливим і дає кожному належне: Він не тільки карає окремих людей, але й посилає скорботи сім’ям, містам та націям за гріхи, які вони чинять».
Він зазначає, що землетруси, голод, епідемії, війни та революції завжди розглядалися як божественні покарання, і він докоряє неназваному єпископу, який сказав своєму стаду, що епідемія коронавірусу – це лише “вплив природи”.
“Але хто це створив, упорядкував і керує природою?” – запитує Де Маттей.
“Бог є автором природи з її сил та її законів, і Він має владу влаштовувати механізм сил і законів природи таким чином, щоб виробляти явище відповідно до потреб своєї справедливості чи милосердя.”
Де Маттей вважає, що він знає, який великий гріх звів Божий гнів на наші голови: відступництво “людей Церкви в їх колективному цілому, за кількома винятками”.
“Ми наближаємося до Великого тижня та Великодня, і все ж вперше за багато століть в Італії церкви закриваються, меси припиняються і навіть Базиліка Святого Петра закрита”, – констатує він.

Джерело: lifesitenews.com

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

2 Коментарів

  1. З цієї статті, неначе сам собою, випливає такий і, мабуть, по-своєму логічний і закономірний – чи не біблійно-“пророчий” висновок.
    Тобто: вже, дуже схоже, все більше й більше наближається до нас неминуче завершення Історії спасіння світу.
    Це – коли, як і обіцяв Господь, “ось, у ті дні й у той саме час, коли Я поверну полон Іуди і Єрусалима”, то тоді, нарешті, і підсумковий “настане [Мій судний] день Господній, великий і страшний.” І на який “Я зберу всі народи” (Іоїл 2:31; 3:1,2).
    Іншими словами, “ось, прийду скоро, відомщення Моє зі Мною, щоб воздати кожному за ділами його.” А тому: “Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!” (Одкр.22:12,20). :)

  2. А отут дещо інша – АЛЬТЕРНАТИВНА (контраверсійна – щодо цієї статті) точка зору ХРИСТИЯНИНА щодо нинішньої пандемії коронавіруса:
    http://outpouring.ru/news/2020-03-16-12564

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button