Варто замислитись

Логіка Бога незбагненна людині

Поцікавтеся у будь-якого вченого, і він розповість вам, що лопаті, призначені для роботи в рідкому або газоподібному середовищі, наприклад, в повітрі або воді, повинні мати гладкі краї. Логічно, що лопать з гладкою провідною кромкою буде більш ефективною.

Тому, коли біолог помітив якісь нарости на передній частині моделі плавника горбатого кита, він був упевнений, що це помилка. Після деяких досліджень вчений виявив, що реконструкція була абсолютно правильною. Ці нарости − горбки типу бородавок. Випробування показали, що наявність таких горбків і нерівностей збільшує підйомну силу плавника або хвоста майже на 10%. Нерівна поверхня знижує гальмування хвостового або грудного плавника майже на третину. Власне, один учений з цього приводу зауважив, що дизайн набагато вдаліше, ніж «все, що [наші] системи можуть створити».

Натхненні таким зразком, вчені провели дослідження: чи не можуть схожі горбки збільшити ефективність лопатей, створених руками людини, − наприклад, лопатей повітряних турбін і вітроустановок. Також можна виявити подібні нерівності на лопатях вертольотів і вентиляторів.

Читайте також:

Наука може відкрити досконалість і переваги Божого задуму, але вона не може вивчити Його духовну мудрість, досліджуючи світ. Його мудрість відкриє для нас Біблія, розповівши, що Він задумав і створив китів, і ще розповість нам про те, як Він створив і втілює в життя Свій план нашого спасіння через Сина Божого, Ісуса Христа.

Книга Буття 1: 21а

«І створив Бог риби великі, і всяку душу живу плазунів, що її вода».

Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button