Освітяни зібралися разом, щоб осмислити особливості християнської освіти в умовах війни

«Особливості християнської освіти в умовах війни». Саме під такою назвою 26 серпня відбулася конференція, організована Закарпатським християнським інститутом напередодні нового навчального року.
Джерело: tci.org.ua
Учасники відкритого діалогу намагалися осмислити роль та місію освіти, спільно відшукати шляхи реалізації освітніх проєктів, які будуть приносити якісні результати змін, починаючи з особистого життя християнина, та впливати на добрі зміни в суспільстві.
Освітяни хотіли звірити годинники та знайти рішення, як діяти у воєнний час. Займатися гуманітарними питаннями, чи розпочинати освітній процес? Якою має бути освіта? Що потрібно формувати в студентів? Яким може бути студент?
Саме такі запитання стали викликом для богословських закладів в Україні, напередодні навчального року. Для Закарпатського християнського інституту вирішальною була зустріч абітурієнтів, студентів та працівників у відкритому діалозі з Тарасом Дятликом, Валентином Синім, Ольгою Дятлик та Валерієм Федораничем, під час якої були проговорені відповіді на запитання озвучені вище.
Валерій Федоранич, ректор ЗХІ, говорив про умови війни та їхній вплив на освіту в історичному контексті. Головною думкою його доповіді було те, що богословська освіта стає підтримкою та відповіддю студенту, допомагає долати та озвучувати пережите.
Тарас Дятлик, регіональний директор Overseas Council з розвитку богословської освіти в Східній Європі та Центральній Азії, навчав про те, що ціль освіти не полягає в тому, щоб дати шаблон правильної поведінки, але в тому, щоб впливати на формування біблійного світогляду, який буде продукувати християнську модель поведінки.
Валентин Синій, ректор ТХІ, ділився прикладами інноваційних підходів в розвитку освіти, а також працював з учасниками семінару над практичними завданнями в реалізації ідей різних напрямків служіння.
Ольга Дятлик, регіональний директор Overseas Council з розвитку богословської освіти в Східній Європі та Центральній Азії, розповідала про перспективи та можливості для жінок у богословській освіті. Також Ольга модерувала обговорення в групах про проблеми, з якими стикаються жінки під час здобуття богословської освіти та реалізації їхнього служіння.