Світ

В Іраку спостерігається значний відтік християнського населення

У Іраку спостерігається значний відтік християнського населення, які вимушені покидати країну через відсутність перспектив на фоні довготривалої політичної турбулентності та переслідувань.

Джерело: christiantoday.com

У своєму виступі на офіційному сайті Халдейської Церкви, Кардинал Луїс Сако підкреслив, що причиною масової еміграції християн з Іраку є «переважаюча нестабільність» та «відчутна несправедливість».

Лідер найчисельнішої християнської конфесії країни описав глибокі страждання християнської меншини, які з 2003 року включали випадки викрадень та вбивств з метою отримання викупу.

Християни стали жертвами жорстоких нападів та були змушені залишити свої домівки в Мосулі та на рівнині Ніневії через дії Ісламської держави (ІДІЛ). Попри офіційне проголошення поразки ІДІЛ у 2017 році, Кардинал Сако звернув увагу на продовження примусових навернень, зокрема на «ісламізацію неповнолітніх».

Також Кардинал висвітлив атаки на робочі місця християн та захоплення їхньої власності.

За даними до 2003 року, в Іраку проживало близько 800 000 християн, але нинішня кількість зменшилася до приблизно 153 000 осіб.

Кардинал Сако повідомив, що недавно сотні християнських родин покинули Каракош на рівнині Ніневії, а схожі відтоки спостерігаються у таких містах, як Анкава, що в регіоні Курдистану, через страх за власне майбутнє та затримки з виплатою заробітної плати урядом. Він вказав на відсутність заходів з боку уряду для підтримки християнської спільноти.

«Ставлення уряду до потреб християн виражається лише у пустопорожніх обіцянках без конкретних дій. Понад мільйон християн, які виїхали, були висококваліфікованими фахівцями в науковій, економічній сферах та мали професійну освіту», — висловився Кардинал.

Метью Барнс з організації Open Doors (змінено ім’я з міркувань безпеки), активно співпрацюючи з місцевими партнерами в Іраку, підтвердив, що багато християнських сімей втратили надію на будь-яке майбутнє у своїй батьківщині.

«Безперервні роки війни, переслідування з боку екстремістів, та неодноразове переміщення сімей змусили їх прагнути нового життя за кордоном», — зазначив він.

Трагедія з пожежею у весільному залі в Каракоші у вересні 2023 року, що забрала життя понад 130 християн, частково була спричинена недоліками урядового контролю за дотриманням норм безпеки, що лише підтвердило відсутність уваги до християнської спільноти.

Читайте також:

На рівнині Ніневії християнські громади особливо стурбовані діями мусульман-шиїтів, які, на їхню думку, поступово захоплюють їхнє майно, спричиняючи етнічні зміни. Події, що відбуваються з християнами, лише посилюють переконання в тому, що їхнє майбутнє в Іраку є неможливим.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button