Блог Себастьяна Тегзи

Парадокс громади

Християнин не може жити повноцінним християнським життям без громади, але не всяка громада сприяє розвиткові повноцінного християнського життя. На жаль, є такі громади, від яких більше шкоди, ніж користі.

Не все так просто, не все так однозначно. Громада може стати місцем, де ви розцвітете, а може стати й таким, де вас тихенько згноять. В громаді ваша особистість може розкритись як ніколи раніше, але громада може також і цілковито знеособити вас.

Громада може бути закваскою Царства Божого в цьому світі, а може також бути формальним і самозакоханим церковним царством. Громада може бути для людини великим благословінням, а може, на жаль, стати пасткою і прокляттям. В громаді вас можуть навчити літати, а можуть і обрізати крила. Я бачив громади, які калічили живих людей, але бачив також і такі, в яких люди зі скаліченим життям отримували новий старт.

Громади бувають різні. Як і різні бувають люди. Тому неправильним і маніпулятивним є принцип, який говорить, що людина повинна залишатись у тій чи іншій громаді за будь-яку ціну. Зовсім ні. Тому що як і формальна приналежність до церкви нічого не варта в Божому Царстві, так і подвигу якогось особливо духовного немає, щоб мучитись у прикрій і токсичній громаді. Важливо тільки в цій справі не шукати свого, а того, щоб краще виконувати волю Божу.

Читайте також:

Окрім фактора вчення та етосу тут можуть допомогти два практичні запитання, чесно задані самому собі:

1. Де я буду більше корисним?
2. Де буде більше користі для моєї душі?

Чесна відповідь на ці питання багато чого вирішує.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Підтримайте нас!

Цього року понад 4 мільйони людей отримали доступ до ресурсів газети Слово про Слово. Для того, щоб рухатися далі нам потрібна ваша підтримка і фінансова допомога. Пожертвуйте зараз!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!