Мультимедія

П’ята заповідь: Шануй батька твого і матір твою – PragerU

Чому для Бога важливо, аби діти поважали своїх батьків? Не любили, а саме поважали? Насправді для такого ставлення є серйозні причини. І в цьому відео Денніс Праґер розкриває їх. Зруйновані життя людей, суспільства, в яких нівелюються права людей − ось, до яких наслідків здатне привести масове нехтування п’ятою заповіддю.

У п’ятій із десяти заповідей написано: «Шануй батька свого та матір свою».

Ця заповідь настільки важлива, що це одна з єдиних заповідей у ​​всій Біблії, яка дає підстави її дотримуватися: «Щоб ваші дні були довгими на землі, яку дає вам Господь, ваш Бог».

Багато людей вважають цю частину П’ятої Заповіді за нагороду. Але хоча це може розцінюватися як винагорода, факт залишається фактом − це є причина: якщо ви побудуєте суспільство, в якому діти шанують своїх батьків, ваше суспільство буде тривалим і стабільним. І наслідок такий: суспільство, в якому діти не шанують батьків, приречене на самознищення.

У наш час цей зв’язок між шануванням батьків та підтримкою цивілізації не визнається широко. Навпаки, багато найкраще освічених батьків не вважають, що їхні діти повинні висловлювати їм честь, оскільки «шанування» означає авторитет, і цей статус багато сучасних батьків відкидають. Крім того, багато батьків прагнуть, щоб їх діти любили, а не шанували. Проте ні десять заповідей, ні Біблія в інших місцях не наказують нам любити своїх батьків. Це особливо вражає, враховуючи, що Біблія наказує нам любити ближнього, любити Бога та любити чужинця.

Схожі статті

Біблія розуміє, що завжди знайдуться люди, які з якихось причин не люблять батьків. Тому він не вимагає того, що може бути психологічно або емоційно неможливим. Але це вимагає від нас шанування батьків. І це висуває цю вимогу лише стосовно батьків. Немає нікого, кого Біблія наказує нам шанувати.

Дивіться також:

Тож чому так шанувати батьків так важливо? Чому Десять заповідей вважають, що суспільство не могло б вижити, якби цю заповідь широко порушували?

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button