Сім'яХристиянські новини

"Основи сім'ї" не повертають до школи! Антисімейні сили блокують курс та ліквідують комісію

Як тільки 30 квітня 2020 року Інститут модернізації освіти листом повідомив А.Буковинського, що відновлено схвалення (еквівалент грифу для варіативних курсів) курсу «Основи сім’ї», і вона після перевидання може знову викладатися, то атака опонентів не забарилася.

Скоординувавши сили, у понеділок 4 травня в ряді ЗМІ вийшли статті з заголовками про незаконне відновлення скандального курсу проти якого виступають батьки.

Цікаво, що опоненти маніпулюють фактами, адже проти курсу “Основи сім’ї”   виступило з листом кількадесят батьків та стільки ж активістів різних ліберальних організацій. Загалом менше 100 чоловік. Разом з тим на підтримку виступило майже в 100 раз більше людей – близько 10 000, які надіслали майже 96 групових звернень. Аби не акцентувати на таку разючу різницю в цифрах прихильників та опонентів курсу, Міносвіти у відповідь на депутатське звернення (яке підписало 76 нардепів), вибрало найменш компроментуючу для себе позицію і лише зазначило:

«Станом на дату розгляду цього звернення (це 4 грудня 2019 року)  до МОН надійшло 6 індивідуальних звернень і колективне звернення народних депутатів (3 депутати) України зі скаргою на освітній комплекс та 95 індивідуальних і колективних звернень на його підтримку.»

Навіть ці офіційні цифри показували заангажованість певних чиновників та ліберальних сил, які хотіли будь-що знищити цей курс.

Нині ті ж сили розгорнули одразу декілька кампаній по повторній дискредитації цього курсу, аби добитися, щоб Міністерство змінило свою думку і натисло на Інститут модернізації освіти, щоб заблокувати курс.

З одного боку іде тиск на керівництво та чиновників Міністерства через ліберальні сили.

4 травня, зранку, устами радниці Міністра освіти озвучено ту позицію, яку хочуть продавити ліберальні організації:

“Автори мають внести зміни, і треба уважно стежити, чи внесуть і як внесуть.

Наново треба отримати гриф. І це залежатиме вже від того, наскільки авторський колектив дослухається до рекомендацій експертизи і вилучить або трансформує з курсу елементи, що суперечать чинному законодавству України у сфері прав людини, попередження та протидії дискримінації, освіти.

Дуже сподіваємося, що авторський колектив ретельно поставиться до доопрацювання, а громадськість і експертна спільнота завжди готові надати консультації”, – розповіла радниця міністра освіти та науки Олена Масалітіна в коментарі виданню “Бабель”.

Окрім цього, у соцмережах розпочато дискридитиційну кампанію проти даної програми.

Антисімейні сили ліквідували комісію, що відновила схвалення на курсу «Основи сім’ї»

4 травня, пізно ввечері, підконтрольна лібералам прес-служба Міносвіти випускає новину з промовистою назвою КУРС “ОСНОВИ СІМ’Ї” НЕ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ І НЕ МАЄ ГРИФУ МІНІСТЕРСТВА – ПОЗИЦІЯ МОН, де зазначає, що курс не має грифу.

Цікаво, що новина з’являється в неробочий час о 21:55, що говорить про те, що це проходить в ручному режимі і хтось контролює сайт Міністерства з дому.

Так от, в даному повідомленні акцентується, що курс «Основи сім’ї» не має грифу.

Як зазначають експерти, гриф ставиться на обов’язкові предмети (які в учбовій програмі), а схвалення на предмети за вибором (Офіційно – інваріантні і варіативні предмети). Грифом технічно називають і гриф, і схвалення. Гриф «рекомендовано для використання», як правило, ставлять на комплексах з предметів інваріантної складової. А «схвалено» (це називається – «схвалення») ставлять на комплексах, що стосуються варіативної складової (до якої відноситься курс «Основи сімї»).

Тобто ліберальні сили займаються грою слів, намагаючись заблокувати курс, спеціально використовуючи для трактовки підміну термінів, які стосуються інших предметів.

Окрім цього, антисімейні сили настільки перелякалися, що заявили про ліквідацію комісії, що відновила схвалення на курс.

Курс відновлено, однак його хочуть заблокувати

Хочемо нагадати про те, яке насправді рішення винесено, щодо програми:  9 квітня 2020 року відбулося засідання науково-методичної комісії з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти МОН. Згідно протоколу №2 комісія ухвалила «Відновити дію схвалення для використання у закладах загальної середньої освіти освітнього комплексу «Основи сім’ї» для учнів 10-11 класів (автор Буковинський А.Й.) за умови перевидання.»

Враховуючи викладене, нині є дуже важливим не дати ліберальним силам створити ілюзію ніби справді проти даної програми виступають багато батьків.

Саме тому закликаємо писати звернення на фейсбук та емейли чиновників Міносвіти із підтримкою даного курсу.

Пишіть на месенджер Міністерства та на e-mail листи зі словами подяки за дозвіл на викладання курсу «Основи сім’ї».

  1. Фейсбук 

  1. Е-mail:

Міністерство освіти та науки України: ez@mon.gov.uamon@mon.gov.ua

Міністр Любомира Мандзій: lubomyramandziy1005@gmail.com

Державна наукова установа “Інститут модернізації змісту освіти”: info@imzo.gov.uakt@imzo.gov.uazui1@imzo.gov.ua

Проект звернення.

Джерело: Собор

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button