Блог Себастьяна Тегзи

Христос воскрес – жертва прийнята!

Ціль жертвоприношення – подолання гріха, смерті та існуючого розриву з Богом. Ключовим моментом жертвоприношення є вилиття крові на жертовник. Заколення і смерть жертви – це тільки приготування і, так би мовити, прелюдія перед жертвоприношенням. Його ж суттю є внесення крові у святе місце, а відтак її повернення до людини. Ось чому кров’ю спочатку кропили жертовник, а потім народ.
Кров означає посвяту. Це є головна ідея жертвоприношення. Жертва – це є добровільний дар. Вона віддає себе у посвяту. Віддає своє життя. Кров – це принцип, який дає єдність тілу. Кров – це те, що робить людину живою. Кров – це символ життя. Кров – це те, що належить Богові. І саме це віддається Богові. І саме цей акт пролиття крові в добровільній посвяті приносить очищення гріхів, повертає людям дар життя і долає існуючий розрив із Богом.

Ісус віддав Себе у посвяту за нас, щоб освятити нас і навіки поєднати з Богом. Він з любові до нас пролив Свою кров і увійшов з нею у святиню, щоб відкрити нам вільний доступ до Бога. Він добровільно приніс Себе непорочним Богові в дар і здобув досконале очищення всіх наших гріхів. Серед злоби та безбожності, серед крику та богохульств, серед прокльонів та божевілля Ісус помер зі словами: “Отче, в руки Твої віддаю духа Мого”. Це є досконала любов у самій гущі зла. Він віддав Себе у посвяту за нас.
З чого ми можемо знати, що Ісусова жертва була прийнята Богом? Часто Бог давав знак, що принесена жертва Йому приємна. Так, наприклад, було з жертвою Авеля. У випадку з Ісусом Бог дав найкраще підтвердження – воскресив Його з мертвих. Воскресіння – це кульмінація жертвоприношення: підтвердження його прийняття і представлення його плодів. Гріх знищений, смерть переможена, розрив з Богом подоланий! Пахощі Христового жертвоприношення освячують все творіння.
[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button