Християнські новини

День сім'ї в Україні, що означає і як відзначати?

День сім’ї в Україні святкують 15 травня. Це міжнародне свято, яке відзначають ще з 1994 року за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Для України ж це відносно нове свято, його запровадили у 2012 році. Щороку день сім’ї присвячений певній тематиці, наприклад, «Досягти рівноваги між роботою і сім’єю» у 2012 році, або «Сім’я, та інклюзивні спільноти» у 2018.
Цей день проводять з сім’єю: спільно їдять, дивляться фільми, грають в настільні ігри. Свято покликане нагадати людям не лише про важливість інституту сім’ї, заохочує приділити час рідним, згадати приємні моменти, поспілкуватися. Офіційного вихідного у цей день немає.
За кілька днів до свята сім’ї – 11 травня 2019 року – президент видав указ, який має підтримати сім’ї, народжуваність і умови виховання дітей. Зокрема президент пропонує передбачити шляхи покращення демографічної ситуації і демографічних процесів в Україні, у тому числі створення соціально-економічних передумов для народження у сім’ї двох і більше дітей;
Серед пунктів наказу – можливість для одного з батьків скоротити робочий тиждень на чотири години, збільшення розміру державної допомоги при народженні дитини, програми будівництва і придбання доступного житла сім’ями.
Також Президент рекомендує органам місцевого самоврядування передбачати в місцевих бюджетах видатки на:

  • програми будівництва (придбання) доступного житла громадянами, які потребують поліпшення житлових умов, молодими сім’ями, одинокими молодими громадянами;
  • забезпечення безкоштовним збалансованим здоровим харчуванням усіх учнів 1-4 класів підпорядкованих закладів загальної середньої освіти.

Більше про День сім’ї:

Відзначення Дня сім’ї може позитивно впливати на світогляд громадян, адже міцна родина – запорука успіху суспільства. А міцна родина, яка збудована на християнських принципах – запорука щастя суспільства.
 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button