Аналітика

Опитування: 76 % українців підтримують напрямок справ в Україні, а 64 % бачать завершення війни в пошуку компромісів на переговорах

12-13 березня соціологічна група «Рейтинг» провела опитування серед населення України віком від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Було опитано 1200 респондентів.

Джерело: ratinggroup.ua

За результатами опитування, 76 % українців вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямку. Однак 15 % протилежної думки, 10 % – важко оцінити.

У порівнянні з країнами Європи, Україну бачать серед «лідерів» 34 % та «середнячків» 42 %, тоді як два місяці тому бачили серед «аутсайдерів». Водночас 63 % бачать Україну в «лідерах» серед країн колишнього СРСР, тоді як ще два місяці тому бачили переважно серед «середнячків».

93 % опитаних підтримує ініціативу надання містам статусу міста-героя та 92 % підтримують перейменування вулиць на честь Героїв, які зараз захищають Україну.

Тих, хто вважає, що головна мета вторгнення Росії – це повне знищення українського народу, 56 % опитаних. Ще половина вважають, що мета нападу – окупація України та приєднання до Росії. Менше людей, 15-17 %, вважають, що Росія має на меті змінити політичний курс України або запобігти розміщенню баз НАТО, 10 % – що мотивом є знищення військової інфраструктури, 5 % – провокування НАТО на війну. Лише 2 % думають, що вторгнення Росії мало на меті захистити російськомовних.

Також 64 % українців вважають, що реальним шляхом завершення війни у пошуку компромісів на переговорах із залученням інших країн. Разом з тим майже третина думають, що слід відмовитись від переговорів та воювати до звільнення всіх територій і лише 1 % погодитись на більшість вимог Росії.

Більшість українців вважають, що Україна має використати всі можливості для повернення окупованих територій Донбасу (86 %) та Криму (80 %).

Ймовірність того, що Росія здійснить військовий напад на одну з країн Європи оцінюють 25 % українців як високу та 26 % – як середню. Тільки 22 % взагалі відкидають таку ймовірність – це насамперед літні люди.

За останні 2 тижні підтримка вступу України до НАТО дещо скоротилася з рекордних 76 % до 72 %. Основна причина – відсутність рішення про закриття неба над Україною, якого вимагає майже 90 % українців.

Детальні результати можна подивитися, перейшовши за посиланням: rg_ua_1200_032022__v_press

Нагадаємо, що за результатами опитування від Соціологічної групи «Рейтинг», 92 % українців вірять, що Україна зможе відбити нинішній напад Росії. Віра у перемогу переважає в усіх регіонах країни. При цьому 57 % вважають, що наша країна зможе перемогти у найближчі тижні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button