Блог Себастьяна Тегзи

Нехай святиться Ім’я Твоє: що це означає?

Коли ви молитесь молитвою «Отче наш», як ви розумієте слова «нехай святиться Ім’я Твоє»? Я поділюсь тим, як їх розумію я. На мою думку, вони означають: «Яви нам Свою благодать і спаси нас!». З якого дива, ви спитаєте? Дуже просто. Пояснюю.

Вся молитва містить яскраву тенденцію, виражену в серії прохань про Боже втручання в наше життя: нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, подай нам хліб насущний, прости нам провини наші і визволи нас від Лукавого. І перше прохання − нехай святиться Твоє Ім’я − цілком гармонійно вписується в цю тенденцію. Ба більше, у Святому Письмі ці слова є синонімом спасіння, яке здійснює Бог зі Своїм народом. Ось як про це говорить пророк Єзекіїл:

«Так говорить Господь Бог: Не заради вас Я це чиню, доме Ізраїля, а задля Мого святого Імені, що ви осквернили між народами, куди прийшли. Я ОСВЯЧУ МОЄ ВЕЛИКЕ ІМ’Я, знеславлене між народами, що посеред них ви Його знеславили; і зрозуміють народи, що Я – Господь, − слово Господа Бога, − як явлю Себе, з огляду на вас, святим перед їхніми очима. Я заберу вас з-між народів; Я позбираю вас з усіх земель і приведу вас у вашу країну. Я окроплю вас чистою водою, і ви очиститесь; Я вас очищу від усіх ваших гидот і від усіх ваших кумирів. Я дам вам нове серце, і новий дух вкладу в ваше нутро. Я вийму кам’яне серце з вашого тіла й дам вам серце тілесне. Я вкладу в ваше нутро Дух Мій і вчиню так, що ви будете ходити в Моїх заповідях та берегти й виконувати Мої установи. Ви житимете в країні, що Я дав батькам вашим, і будете Моїм народом, а Я буду вашим Богом. Я врятую вас від усіх ваших гидот; прикличу урожай і намножу його; не дам, щоб ви терпіли голод. Намножу вам плодів на деревах й урожай на полях, щоб вам уже не доводилось зазнавати з-за голоду наруги від народів. Тоді згадаєте про ваші лихі вчинки та про ваші недобрі діяння і гидуватимете самі собою за ваші гріхи та за гидоти ваші. Та не задля вас зроблю це, − слово Господа Бога, − затямте собі добре! Стидайтесь і червонійте за ваші вчинки, доме Ізраїля!» (Єз.36:22-32).

Читайте також:

Як Бог освячує Своє Ім’я? Об’являючи Себе і спасаючи нас від наших гріхів. Ось про що йдеться в першому проханні Господньої молитви! Бог прославляється в нашому спасінні. Тому що Він робить це не задля нас, а на похвалу слави Своєї благодаті, щоб ніхто не хвалився, щоб уся слава належала тільки Йому одному. Ось про це й хотів Ісус, щоб ми молилися передусім!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button