Блог Михайла Черенкова

Не будьте дітьми своїм розумом!

Будьте як діти. Якщо повторювати ці слова Христа, ми мало замислюємося над тим, що від дітей потрібно брати, а що залишити раз і назавжди.
Адже те, що ми діти Божі, означає і те, що ми повинні рости і дорослішати, зріти і ставати мудрішими.
Зовсім не випадково апостол Павло неодноразово закликав перших християн: «Не будьте дітьми!».

«Браття, не будьте дітьми своїм розумом, будьте в лихому дітьми, а в розумі досконалими будьте!»(1 до Коринтян 14:20).

А в своєму Посланні до Євреїв він нагадує, що пора б перейти від молока до твердої їжі, тобто хоч чогось навчитися, виробити навички, розрізняти добро і зло: «Ви бо за віком повинні б бути вчителями, але ви потребуєте ще, щоб хтось вас навчав перших початків Божого Слова. І ви стали такими, яким потрібне молоко, а не страва тверда. Якщо сидіти на молочній дієті і не вправляти розум, наше християнське дитинство може затягнутися. Бо хто молока вживає, той недосвідчений у слові правди, бо він немовля. А страва тверда для дорослих, що мають чуття, привчені звичкою розрізняти добро й зло». (До Євреїв 4:12-14).
Це жалюгідне видовище – бачити християн, які зупинилися в розвитку, нітрохи не змінюються, нічому не навчилися і нічого не здатні навчити.

Ще більша проблема, коли такі «дорослі діти» починають уявляти про себе, що вони краще за всіх, особливі, обрані, що саме вони повинні бути «лідерами».
Побідний стан був у народу Божого. Кого пророк Ісая називає головних винуватців усього цього? І це зовсім не зовнішні вороги.

«Народ Мій, дітиська його утискають, а жінки мають гору над ним…» (Ісая 3:12).

Діти, які стали на чолі, гублять цілий народ.
Це найстрашніше. Якщо у народу гідні лідери, можна впоратися з будь-якою бідою. Але якщо лідери слабкі розумом, примхливі, егоїстичні, боягузливі, недосвідчені, неукріплені, мінливі, недовірливі, залежні діти, то ворогів і не треба, все зруйнується зсередини само собою.
Це найбільша біда народу Божого – не тільки давніх днів, але й наших.

Немає гідних – «лицаря та вояка, суддю та пророка, і чарівника та старого, п’ятдесятника та родовитого, і радника, і в мистецтві премудрого, і в закляттях умілого» (Ісая 3: 2-3).

Замість усіх цих достойних мужів ми отримали «отроків в начальники», так що «дітваки запанують над ними» (Ісая 3: 4) як їм заманеться на їх незрілий, а іноді вже і серйозно зіпсований розум.
За відсутності порядку та поваги перед старшими «І буде чавити народ один одного, і кожен свого ближнього! Повстане хлопчак на старого, а легковажений на поважаного…» (Ісая 3: 5).
І все прийде в такий занепад, що хоч скільки-небудь гідні будуть відмовлятися від лідерства: «Не буду я рани обв’язувати вам, бо в домі моєму немає ні хліба, ні одягу, не настановляйте мене за правителя люду!»(Ісая 3: 7). Гідні будуть відмовлятися, а негідні – лізти за всяку ціну, дертися вище і вище по головах і трупах, хапати все, що тільки можна.
Саме це внутрішнє розкладання, а не військовий поразка, стане «руйнуванням Єрусалима і падінням Юди». І все це буде «проти Господа», «упертими бути очам Його слави…» (Ісая 3:8).
Тоді Господь візьметься Сам наводити порядок і буде судити тих, хто пишається, яким пишатися особливо нема чого, які прикривають свою внутрішню порожнечу нарядами і прикрасами.
Ісая попереджає всіх самовпевнених і самозакоханих «молодих лідерів», що Він покаже всім їх нікчемність – оголить сором, відніме прикраси, «І станеться, замість бальзаму сморід буде, і замість пояса шнур, а замість мистецько укладених кучерів лисина, і замість хитона цінного верета з паском, а замість краси спаленина!»(Ісая 3:24).
Я сам досить довго був адвокатом «молодого покоління лідерів». Як і раніше вірю, що без них ніяк не можна повноцінно жити і розвиватися. Але вся річ у тому, що цих «молодих лідерів» потрібно вчити і готувати, наставляти і вести за собою.
Коли їм відразу, без підготовки і перевірки, без тренування і стажування віддають лідерські позиції, це губить їх самих і все суспільство навколо них. Те ж саме можна сказати про «жіноче лідерство», хоча це дещо інша тема.
Якщо за кафедрою і на сцені одні «діти і жінки», якщо ніхто не цікавиться думкою «лицаря та вояка, суддю та пророка, і чарівника та старого, п’ятдесятника та родовитого, і радника, і в мистецтві премудрого, і в закляттях умілого», то це стан можна назвати плачевним. Якщо ми не виправимо цього, то Бог Сам будить судити нас.
Якщо у нас в лідерах – «діти», то пророцтво Ісаї відноситься і до нас:

«Попадають мужі твої від меча, а лицарство твоє на війні, і будуть стогнати та плакати ворота її, і буде спустошена, й сяде на землю Сіонська дочка…» (Ісая 3:24-25).

Джерело:
https://cherenkoff.blogspot.com/2019/02/blog-post_12.html
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Михайло Черенков

Пастор церкви Revival, м. Ванкувер. Міжнародний директор Mission Eurasia, доктор філософських наук, професор Українського католицького університету, автор кількох книжок про євангельський протестантизм, активний проповідник, батько 4 дівчат: Був ректором Донецького християнського університету. Експерт з питань релігійної свободи.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button