Світ

«Найщасливіші країни» Європи лідирують за споживанням антидепресантів

Ісландія, Португалія та Великобританія є країнами Європи з найвищим рівнем споживання антидепресантів.

Джерело: evangelicalfocus.com

Лише Данія серед 24 держав, розглянутих у звіті ВООЗ, продемонструвала зниження споживання цих препаратів населенням у період з 2010 по 2020 рік.

Франція, Норвегія та Нідерланди (всі вони знаходяться у верхній частині рейтингу) змогли утримати зростання споживання нижче 50-відсоткового порогу.

Але в решті європейських країн спостерігався вибух «добової визначеної дози на 1000 осіб» (скорочено: DDD).

Найвищий стрибок відбувся в Чехії, де споживання антидепресантів за два десятиліття зросло на 577 %, за нею йдуть Естонія та Словаччина.

Абсолютні цифри показують, що населення Ісландії є найбільш залежним від антидепресантів, зі споживанням 153 DDD (у порівнянні з 71 у 2000 році), за нею йде Португалія (131 DDD, у порівнянні з 32 у 2000 році) і Великобританія (108 DDD, у порівнянні з 38 у 2017 році).

Латвія (20 DDD) та Угорщина (26 DDD) були країнами з найнижчою залежністю від цих препаратів. Три найбільші країни (Туреччина, Німеччина і Франція) були нижче середнього рівня вживання в Європі.

Середній показник свідчить про те, що за останні десять років вживання антидепресантів зросло на 36,5 відсотка в усій Європі.

Антидепресанти склали 4 % фармацевтичних продажів в Португалії, 2,7 % в Іспанії, 2,2 % в Австрії, 1,9 % в Туреччині й 1,4 % в Німеччині.

Читайте також:

Найщасливіші країни?

В останньому звіті «найщасливіших країн світу» йдеться про те, що Фінляндія є найщасливішою країною, але вона займає 7-е місце з найбільшим споживанням антидепресантів в Європі. Ісландія, друга в рейтингу щастя, посідає перше місце за рівнем споживання цих препаратів, а Швеція, шоста, займає четверте місце за рівнем споживання.

Попередні дані, опубліковані Євростатом у 2019 році, показали, що 7,2 відсотка європейців повідомили про хронічну депресію, причому Ісландія (15,6), Португалія (12,2) і Швеція (11,7) очолили рейтинг.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!