Новини суспільстваХристиянські новини

Наша основна мета – щоб кожна дитина жила у родині – Микола Кулеба

Відбулася онлайн-конференція «Презентація результатів щорічного моніторингу закладів інституційного догляду та виховання дітей».
Про результати моніторингу та основні виклики розповів Уповноважений Президента України прав дитини Микола Кулеба. Він наголосив на необхідності будівництва в кожному регіоні малих групових будинків для дітей-сиріт на заміну інтернатам.
Участь в онлайн-конференції взяли міністр соціальної політики Марина Лазебна, в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет, заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак, директор Агрітім Канада Консалтінг Лтд в Україні, представники проєкту SURGE та фонду Lumos. Донеччину представили заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна разом з начальником служби у справах дітей Наталією Тимофеєвою та директором департаменту освіти і науки Тетяною Сідашевою.

 «Близько 100 тисяч дітей живуть у закладах інституційного догляду. Реформа триває, тому наша основна мета  – щоб кожна дитина жила у родині. Для дітей, що живуть в інтернатах, ми створюємо комфортні умови. У цьому році на інклюзивну освіту з держбюджету виділено 87 млн. грн», – наголосив під час конференції Микола Кулеба.

Як відомо, Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки була схвалена урядом у серпні 2017 року і передбачає три етапи реалізації.

Перший етап (2017-2018 рр) передбачає аналіз існуючої мережі інтернатних закладів, розробку та прийняття нормативно правової бази, залучення інвестицій для реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.
Другий етап (2019-2024 рр) – виконання регіональних планів реформування інтернатних закладів, припинення практики влаштування дітей віком до трьох років до інтернатів, зменшення кількості дітей, які виховуються в інтернатних закладах, шляхом їх влаштування до сімейних форм виховання, забезпечення доступності послуг для дітей та сімей з дітьми відповідно до їх потреб на рівні територіальної громади, скорочення мережі загальноосвітніх інтернатних закладів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, шкіл інтернатів для дітей, що потребують соціальної допомоги тощо
На третьому етапі (2025-26 рр) передбачається аналіз досягнення очікуваних результатів та  визначення стратегічного напрямку подальшого розвитку  системи забезпечення та захисту прав дітей.
Нагадаємо, що моніторинг реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 станом на 01.01.2020 року було проведено офісом Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби  за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що виконується Alinea та Фонду Lumos.

Джерело: vin.gov.ua

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!