Новини археології

Археологи знайшли в Ізраїлі таблички зі слонової кістки, які згадуються в Біблії

Археологи в Ізраїлі знайшли рідкісні таблички зі слонової кістки, датовані часами царя Соломона, які використовувалися для прикраси меблів і, очевидно, згадуються в біблійних книгах 1 Царів і Амоса.

Джерело: hristianheadlines.com

Археологи знайшли слонову кістку серед руїн палацової будівлі, яка, ймовірно, була спалена, коли вавилоняни зруйнували Єрусалим у 586 році до нашої ери, згідно з пресрелізом Ізраїльського управління старожитностей. Слонова кістка була розбита на крихітні шматочки, але була реставрована в результаті ретельного процесу, який вимагав «з’єднання та «зливання» сотень фрагментів», повідомляє IAA.

Вони датуються періодом Першого Храму, періодом, який тягнеться від будівництва храму за Соломона до його руйнування.

Археологи вважають, що вони використовувалися протягом сьомого та восьмого століть до нашої ери, епохи, яка включає правління Соломона. За словами IAA, Єрусалим був «на піку своєї могутності».

Таблички були інкрустовані в дерев’яні меблі.

За даними Управління старожитностей Ізраїлю, це перший випадок, коли в Єрусалимі знайшли декоративну слонову кістку, і це є «надзвичайним відкриттям».

Слонова кістка згадується в 1 Царів 10:18, де говориться про Соломона:

«І зробив цар великого трона зо слонової кости, і покрив його щирим золотом».

Пророк Амос також згадував про слонову кістку:

«Ви вилежуєтеся на ложах з слонової кости і вивалюєтесь на постелях своїх» (Амоса 6:4).

У стародавньому світі слонова кістка була дорожчою за золото.

«Табличка зі слонової кістки, виявлена ​​в Місті Давида, ймовірно, була імпортованою та спочатку виготовлена ​​майстрами з Ассирії», — сказали керівники розкопок Юваль Гадот з Департаменту археології та культур Близького Сходу Тель-Авівського університету та Їфтах Шалев з Управління старожитностей Ізраїлю.

«Слонова кістка могла потрапити до Єрусалиму як подарунок від Ассирії єрусалимській знаті», — додали Гадот і Шалев. «Після порівняння з цілими об’єктами, які з’являються на настінних табличках із палацу ассирійського царя Сеннахерима в Ніневії, ми припускаємо, що таблички зі слонової кістки з Єрусалиму спочатку були інкрустовані в ложі-троні, і ми можемо уявити, що він знаходився на другому поверсі розкішної споруди».

Елі Ескозідо, директор Ізраїльського управління старожитностей, сказав, що розкопки в Єрусалимі «ніколи не перестають нас дивувати».

«Ці відкриття вдихають життя в стародавнє каміння, − сказав Ескозідо. − Усвідомлення того, що матеріальна культура соціальних еліт в Єрусалимі в період Першого Храму не поступалася – і, можливо, навіть перевищувала – культуру інших правлячих центрів Стародавнього Близького Сходу, демонструє статус і важливість Єрусалиму в той час».

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button