РелігіяХристиянські новини

Яке відношення у американських підлітків до релігії? Результати дослідження

10 вересня Pew Research Center опублікував результати масштабного дослідження щодо того, яке відношення у американських підлітків до релігійності. Повідомляє Релігія сьогодні з посиланням на результати «Повного звіту про релігію для підлітків»
Були досліджені 1811 пар «батьки-підліток (13-17 р.)», які проживають разом. Проходила випадкова вибірка за адресами і телефонами. Відповіді батьків і підлітка співвідносилися один з одним, що дозволило зробити деякі цікаві висновки.
1. Більшість підлітків зберігають релігійну афіліацію (зв’язок) своїх батьків. Якщо в батьки дотримуються конфесії євангеліків, то 80% дітей теж є євангеліками. Якщо батьки – католики, то 81% підлітків є католиками. Трохи нижче відсоток збігу у протестантів основної течії (лютеран, методистів, англікан), трохи вище – у т.зв. «неафілійованих» (атеїстів, агностиків).
2. Батьки частіше вважають, що релігія дуже важлива в їх житті (43 проти 24%). Зрозуміло, що у кожного свій критерій «важливості», але все ж таки. Очікувано, що батьки схильні переоцінювати важливість релігії для дітей, а діти – для батьків («Мої батьки ну дуже віруючі», «Мій Джон молиться, для нього це дуже важливо»).
3. У тих випадках, коли релігійні погляди підлітка відрізняються від батьківських («досить відмінні» вони по визнанню 8% підлітків), батьки часто знають про це.
4. Чим менше батьки беруть участь в релігійній практиці – тим менше будуть в ній брати участь їхні діти-підлітки. 88% підлітків, чиї батьки відвідують служби «раз на місяць і частіше» відвідують їх з аналогічною регулярністю. Це стосується й інших релігійних практик. У батьків, для яких релігія «дуже важлива» або які моляться «щодня» – 45% відсотків дітей-підлітків будуть давати такі ж відповіді на ці питання.
5. Чверть підлітків читають Біблію з батьками, приблизно половина читають молитву перед трапезою час від часу.
6. На служби підлітки ходять зазвичай з батьками і з тією ж регулярністю, але моляться при цьому рідше – тільки 24% підлітків моляться щодня, в той час, як серед їхніх батьків цей показник досягає 43%. Та й «якість» віри у батьків «краще». Абсолютно впевнені в існуванні Бога 40% підлітків і 63% батьків.

7. Підлітки з родин євангеліків показують велику залученість у релігійне життя за всіма параметрами. Вони ж частіше стверджують, що для морального життя необхідно мати релігійні переконання.
8. Більшість американських підлітків заявили, що ходили в недільну школу. 51% повідомили, що брали участь в релігійній молодіжній групі. Багато з них продовжують це робити і найбільший показник у євангеліків (57% і 64%).
9. На відміну від дорослого населення хлопчики і дівчатка приблизно однаково релігійні (дівчинки трохи частіше ходять на молодіжні збори).
10. Як першочергова причина ходити на служби багато підлітків вказують бажання батьків і стільки ж – власне бажання (38 і 35% відповідно).
11. Євангелікі і взагалі віруючі підлітки частіше радяться з батьками і взагалі значущими дорослими з моральних питань, ніж неафілійовані.
12. Всі показники стосовно релігійності у дітей-республіканців вищий, ніж у дітей-демократів.

А що це взагалі означає?

За словами «Релігія сьогодні», протягом останніх десятиліть вважається, що відношення до релігійності у населення США неухильно знижується. Однак, свіже дослідження Pew показує, що певний відсоток американських підлітків  досить часто не тільки зберігають релігійну афіліацію, але й беруть участь в релігійних практиках разом зі своїми батьками.
Чи можна говорити, що тренд на секуляризацію змінюється. Дослідники Pew відповідають на це питання: «Не обов’язково». Принаймні, результати не можуть ні підтвердити, ні спростувати цю гіпотезу. Відхід від релігійних практик у молодих американців зазвичай відбувається після повноліття, коли вони залишають рідні домівки і позбавляються можливості почути фразу на кшталт: «Як, Емілі, ти не поїдеш з нами в церкву?».
Бажання автономії у світоглядних питаннях наростає в міру дорослішання. Так, дослідження показує, наприклад, що участь в релігійних практиках різко знижується в останніх двох класах школи. Варто відзначити, що у «ранньому дорослому» віці (після повноліття) помітно досить різке зниження публічних проявів релігійності, таких як відвідування богослужінь і помірне – в приватних (молитва і духовні практики).
За думкою Pew, інтерес до духовних питань/релігійних практик зазвичай знижується в старшій школі і молодому віці, а зростає, коли людина формує власну сім’ю.
Повний текст дослідження:
https://www.pewforum.org/wp-content/uploads/sites/7/2020/09/PF_20.09.10_teens.religion.full_.report.pdf
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button