Для життя

Мудрі поради для чоловіків

«Мудрі славу успадковують, а нерозумні носитимуть сором»
Притчі 3:35

1. Будьте лідером

Якщо чоловік хоче стати гідною людиною і налагодити міцні стосунки з жінкою, він повинен навчитися бути лідером. Коли він стикається з якими-небудь труднощами, він зобов’язаний проявити ініціативу і здолати їх. Люди захоплюються тими, хто хоче і уміє долати перешкоди. Ті ж, хто ховає голову в пісок і чекає допомоги від інших, не викликають співчуття.
Деякі чоловіки бояться брати на себе роль лідера, тому що не люблять критики в свою адресу, бояться її. І приймають цю боязнь – за обачність. Чоловік зобов’язаний сказати: «Я вирішу цю проблему». І – тут же взятися за пошуки виходу з положення, що склалося. Якщо у чоловіка немає повної упевненості в тому, що рішення, яке він збирається прийняти, – найбільш правильне, йому слід, за прикладом відомих йому гідних лідерів, скористатися доступними джерелами інформації або порадитися з шанованою і мудрою людиною.

2. Навчіться брати відповідальність на себе

Пам’ятаєте про Адама? Намагайтеся не здійснювати свідомо неправильних вчинків. Але, якщо ви все ж піддалися спокусі, не перекладайте провину на інших. Якщо ви зробили помилку, не бійтеся узяти на себе відповідальність за неї. Будьте не лише чоловіком, але і господарем – людиною, яка уміло керує своїм будинком і господарством. Керівник – відповідає за все, що відбувається на ввіреній йому ділянці. Адам на власному досвіді переконався, що чоловікові, який звинувачує жінку у невдачі, не доводиться чекати поблажливості. Його вважатимуть винним. Саме його запитають: «Чому ж ти нічого не зробив?»

3. Проявляйте рішучість

Рішучість – цінна якість справжнього чоловіка. І це означає, що кожен з нас повинен навчитися приймати рішення і нести відповідальність за наслідки. Здатність приймати рішення – це вміння враховувати точку зору іншої людини і, якщо це необхідно, проявляти гнучкість.
Дружина, як правило, не хоче, щоб чоловік постійно її контролював. Але і чоловік, який абсолютно всі рішення перекладає на її плечі, їй не подобається. Слід пам’ятати: ніхто не застрахований від помилок. Але, зробивши помилку, потрібно зробити все, щоб виправити її.

4. Будьте сильним

Сильною ми називаємо людину, яка уміє контролювати свої емоції. Чоловік, здатний приборкувати свій гнів, є набагато сильнішим за воїна, що підкорює ворожі міста. Спалахи гніву здатні серйозно нашкодити стосункам між чоловіком і дружиною.
Дружина, в більшості випадків, пробачає чоловіку «емоційні сплески». Але в її душі може залишатися неприємний осад, що руйнує довіру між подружжям.

Більше про те, як бути лідером:

Уміння стримувати гнів й інші негативні емоції зовсім не має на увазі готовність терпіти погане до себе ставлення. Це, швидше – прояв сили і упевненості чоловіка в тому, що він в змозі спокійно визначити кордони стосунків з оточуючими.

5. Будьте мужнім

Мужність не визначається зовнішністю або «грубуватістю». Це – збірна якість, що включає декілька позитивних рис. У їх числі – рішучість, прихильність власним переконанням і принципам та уміння їх відстоювати, наявність високих моральних цінностей, упевненість в своїх силах, надійність, дисциплінованість, чесність і цілісність. Мужній людині завжди вистачає сміливості і рішучості для того, щоб, зіткнувшись з труднощами, небезпеками або болем, перемогти їх. Мужність – одна з найцінніших чеснот.

Олексій Травніков 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button