Блог В'ячеслава Недзельського

Інтим для шлюбу і шлюб для інтиму

Ви знаєте, які слова Бог сказав, коли створив сім’ю? «Дуже добре». В той час, коли на решту творіння обмежувався словом «добре».
А чи знаєте ви, що в біблійній книзі Буття є 2 оповідання про творіння? І друге з них, що записане у 2-му розділі більш детально розкривається створіння чоловіка та жінки, згадане в 1-му. Карл Барт писав, що більшою мірою весь цей розділ є коментарем до тексту 1:27 «і створив Бог людину, за Божим образом створив її, чоловіком і жінкою створив їх».
Варто зазначити, що все Бог творив своїм словом з нічого, про те людину зробив вже зі створеного матеріалу. Чоловіка з пороху земного: «І створив Господь Бог людину з пороху земного. І дихання життя вдихнув у ніздрі її, і стала людина живою душею» (Бут.2:7), а жінку з частини боку чоловіка. Зазначте, що вже не з пороху. І цим самим підкреслюючи їхню взаємозалежність і взаємообумовленість.

Після цього сам Бог дає визначення сім’ї й кому належить близькість і секс: «Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом» (Бут.2:24). Неймовірність слів «покине» та «пристане» підкреслює те, що ці писались Мойсеєм в часи, коли діяла виключно патріархальна культура. Зверніть увагу як Біблія підкреслює виключність стосунків. Для того аби «пристати» до жінки чоловікові потрібно залишити попередні взаємовідносини. І хоча в Адама та Єви батьків не було і їхня згадка адресувалась наступним поколінням, Бог каже – сім’я має стати виключним і пріоритетним місцем для чоловіка та жінки, єдиним, де вони можуть мати таку інтимну сексуальну близькість. Чи не пропустили ви біблійні слова, що чоловік пристане до однієї жінки, не до жінок? І чоловік не пристане до чоловіка чи жінка до жінки? За Божим задумом – шлюб це моногамні, двостатеві й довічні стосунки людей, які присвятили себе одне одному. Таким людям за задумом Творця й належить секс. Коли ці люди жили за задумом Бога – вони жили в раю в райських відносинах. Це той взірець, до якого пізніше посилався Ісус і Він розкрив ще глибшу значимість цих слів Біблії…
Якщо ви не одружені – моліться про одруження, чекайте часу «приліплення» і за цей час ставайте кращим майбутнім сімейним партнером. Що до сексу – чекайте поки не відбудеться у вас цієї посвяти одній чи одному, якої Бог хоче від вас. Це не просто, але від утримання ще ніхто не помер). І Бог дає сили жити чисто й не маючи сім’ї. Немає спокус, яким ви не можете сказати «ні».
Якщо ж ви вже одружені – знову і знову перепосвячуйте себе одне одному. «Харчуйтесь» добре вдома і тоді вам не буде хотітись бігати й харчуватись низькоякісним фаст-фудом. Не дозволяйте з собою загравати нікому. Бережіть ваше серце на рівні погляду і думок. І включіть правило другого погляду. Якщо хтось ще з першого погляду вам сподобався і вам хочеться розгледіти ретельніше – другий погляд від лукавого. Не дивіться, не крадіть і не харчуйтесь чужою стравою. Просіть сили у Бога і прийміть рішення приліпитись на все життя до однієї чи до одного. Якщо Бог дав нам у Христі прощення наших гріхів, то чи не дасть й всього необхідного аби перемагати сексуальний гріх в нашому повсякденному житті? Точно дасть!
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

В'ячеслав Недзельський

Пастор ужгородської церкви "Нова Надія". Магістр богослов'я. Одружений, батько трьох синів.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Сповіщення: Хто придумав еротику? • Слово про Слово

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button