Християнські новини

Китайці навертаються до Бога через Африку

Поки китайці економічно вкладають кошти та будують інфраструктуру в Африці, африканці благовістять китайцям.
У 2014 році торгівля між Китаєм і Африкою досягла рекордно високих показників згідно Китайсько-африканської дослідницької ініціативи в університеті Джона Хопкінса та McKinsey & Company. Протягом останніх років з Китаю до Африки надходили мільярди доларів в юанях в якості прямих іноземних інвестицій, які значно зросли в останні роки.
Тим часом, внаслідок припливу китайських ресурсів і приблизно 10 000 китайських компаній, за приблизними оцінками, від 227 000 до 1 млн. китайців, що працюють на континенті, чують Євангелія від африканських євангельських християн.
“Багато місцевих африканських церков досягають китайських робітників, включаючи через використання мандаринської [діалект китайської, прим. пер] в служінні. У свою чергу певна кількість китайців, вітали почуття спільності та приналежності, яку пропонують ці християнські церкви”, згідно з UnHerd Середа.
“І невелика, проте зростаюча кількість етнічно китайських місіонерів з Тайваню та інших країн, які спеціально орієнтовані на китайських громадян в Африці, проповідують їм з свободою, якої вони не будуть мати в Народній Республіці”.
Цей зв’язок з Євангелієм є викликом для китайського уряду, який має довгу історію жорстокого переслідування християн під комуністичним диктатором Мао Цзедуном, переслідування відновлені сьогодні, і репресії знову відбуваються над церквами. Уряд підірвав деякі з них і заарештував цілі об’єднання. Ворожість влади до релігії виходить за межі християнства та його діяльності; Уйгурські мусульмани, згідно донесень, були затримані і експлуатовані у китайських урядових таборах.
Деякі зовнішні групи оцінюють, що біля 25-50% китайського населення сповідують певну релігію, на превелике розчарування уряду.
Коли ці євангелізовані китайські християни повертаються додому з Африки, вони приносять їм свою нову віру.
«Відвідувачі прибережної провінції Фуцзянь, наприклад, зараз чують англійську мову з південноафриканським акцентом і бачать будинки, прикрашені хрестами. Африканські мігранти також переїжджають до Китаю в більшій кількості, багато з них практикують яскраво виражені форми євангельського п’ятидесятницького християнства, і готові нехтувати правилами, що стосуються релігійної діяльності в Китаї», – повідомляє UnHerd.
“Незважаючи на всі свої зусилля, Китай втрачає боротьбу проти християнства, а зростаючий приплив громадян, які повертаються з Африки, формуються до іншого безперспективного фронту в цій війні”.
Цифри Держдепартаменту США свідчать про те, що кількість християн у Китаї становить близько 70 мільйонів. Якщо поточні темпи зростання продовжуватимуться так швидко, нація скоро матиме більшу кількість християн, ніж будь-яка інша країна світу.
Минулого року, як The Christian Post зазначив «Комуністична влада сприяла офіційному усуненню, примусовому вилученню, 1700 хрестів з церков у східному Китаї».

Більше про ситуацію в Китаї:

Президент ChinaAid Боб Фу сказав в попередньому інтерв’ю з КП, що «керівництво все більше переживає за швидке зростання християнської віри та її публічного вияву, а також їх соціальний вплив. Це політичний страх Комуністичної партії, оскільки кількість християн у країні набагато більша, ніж кількість членів партії».

Джерело: christianpost.com

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button