АналітикаХристиянські новини

Моральний релятивізм – це погляд більшості з покоління Z, висновок дослідження

Моральний релятивізм – «думка більшості» покоління Z, оскільки більшість підлітків та молодих людей вірять, що багато релігій можуть призвести до вічного життя, виявило нове дослідження.

Повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на christianpost.com.

Новий звіт від групи Barna у партнерстві з Інститутом Impact 360, зібрав дані від 1503 американських підлітків та молодих людей у ​​віці від 13 до 21 року з 15 червня по 17 липня 2020 року.

Дослідники виявили, що дві третини підлітків та молодих людей (65%) погоджуються з тим, що “багато релігій можуть призвести до вічного життя” у порівнянні з 58% підлітків та молодих людей, опитаних у 2018 році для.

“Це кардинальний зсув, у тому що, як чітко навчав Ісус в Ів. 14: 6, „Я є дорога, і правда, і життя! Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене”. Тож ексклюзивізм таким чином є частиною історичного християнства. Проте навколишній культурний контекст говорить: “Ні, багато релігій можуть привести до вічного життя”, – сказав Джонатан Морроу, директор з питань культурного спілкування та студентства в Інституті Impact 360, під час відкриття дослідження в середу.

Крім того, 31% підлітків та молодих людей “твердо погоджуються” з тим, що “морально правильно і неправильно змінюється з часом, і засноване на суспільстві”, у порівнянні з лише 25% у 2018 році. Ще 43% погоджуються “не зовсім”.

Схожі статті

“Це означає буквально моральну реальність… моральна правда змінюється в міру зміни суспільства”, – сказав Морроу. “Це матиме руйнівні наслідки для кожного, хто намагається жити за Божим добрим задумом і процвітати, оскільки Він задумав їх функціонувати в цьому світі як носії Його образу”.

Лише 10% опитаних молодих людей “категорично не погоджуються” з тим, що “морально правильно і неправильно змінюється з часом залежно від суспільства”. Морроу описав цю меншість як групу “переконливих людей у ​​поколінні Z, які насправді думають, що об’єктивна істина і мораль дійсно існують і не змінюються залежно від бажань людей, почуттів або суспільства з часом, але є остаточний орієнтир, є остаточний якір моральної та духовної реальності”.

“Але простий факт у тому, що моральний релятивізм не просто прокрався у світогляд покоління Z”, – підкреслив він. “Зараз це думка більшості”.

Щоб допомогти підліткам та молодим дорослим зрозуміти й повірити, що мораль насправді має «фіксовану точку відліку в природі й характері й Божих заповідях, що кореняться у Святому Письмі», Морроу запропонував чотири пропозиції.

По-перше, він порадив церковним провідникам та батькам навчати молодих людей «переходити межі сприйманого зв’язку з реальним зв’язком», особливо в сучасному «цифровому Вавилоні».

“Існує безліч даних про гіперзв’язок цього покоління, принаймні в цифровій формі”, – сказав він. “Але реальність така, що їм потрібні реальні стосунки, справжня підзвітність, справжня дружба, справжнє співчуття, справжнє розуміння”.

По-друге, Морроу заявив, що поколінню Z потрібно розвивати навички, щоб “перейти від того, що я хочу почути, до того, що мені потрібно почути”.

“Ні”,”Чи мені це здається добре?” Але: “Це правда? Особисті почуття та переживання важливі, але вони не остаточні. Просто тому, що я вірю чи відчуваю себе певним чином, це не означає, що реальність така”.

Підлітки та молоді люди також повинні “перейти межі” ми проти того, щоб вони думали”, прийнявши третій варіант” і “перейти межі помилкової толерантності до справжньої терпимості”.

“Якщо я зможу прийти до когось, з ким я, можливо, не погоджуюсь спочатку, як до носія образу, це змінює розмову”, – сказав він. “Практично в будь-якій точці нашої культури зараз усі ставляться в бінарний файл: ми проти них. Ви обираєте своїх нас, ви обираєте своїх них. Це протилежні сторони, йдеться про владу, а не про розуміння, і тоді вони стикаються. Це матиме згубні наслідки для культури, а також для наступного покоління та здоров’я наших стосунків “.

Читайте також:

Дослідження Барни у 2018 році схарактеризувало покоління Z як “перше справді” постхристиянське “покоління”, лише 4% дотримуються біблійного світогляду.

“Чи дозволить покоління Z правдивості Божого Слова, Його голосу визначати, що є справжнім, а що істинним?” – спитав Морроу. «Або вони будуть покладатися на свої почуття та бажання та уподобання, щоб бути найгучнішим голосом?

І це питання постає перед нами, а також наставниками та керівниками, пасторами, молодіжними пасторами, батьками, вихователями: чи дозволимо ми Божому голосу, істині Божого Слова, бути найголовнішим для нас? Або ми дозволимо, щоб моральний релятивізм, наші власні уподобання та бажання та почуття були найгучнішим голосом?”

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button