Світ

Християнство зростає швидше, ніж атеїзм, але повільніше, ніж іслам

Центр вивчення глобального християнства Теологічної семінарії Гордона-Конвелла нещодавно опублікував Статус глобального християнства за 2022 рік у Міжнародному бюлетені досліджень місії.

Джерело: evangelicalfocus.com

За словами авторів, це тридцять восьме видання «включає подробиці про зростання світових релігій, збільшення релігійного різноманіття та особистих контактів між християнами та людьми інших релігій».

«Таблиця надає статистичний огляд 2,5 мільярди християн у світі та їхню діяльність», – додають дослідники.

Вони пояснюють, що трьома основними джерелами міжнародної релігійної демографії, які вони використовують, є переписи населення, де ставлять запитання щодо релігії та/або етнічної приналежності, опитування та дані релігійних громад.

Після збору всі дані «аналізуються та узгоджуються, щоб отримати найбільш точне уявлення про релігійний устрій країни чи регіону».

Християнство розвивається повільніше, ніж іслам

Статус глобального християнства показує дані за поточний рік у порівнянні з минулими даними з 1900 року, а також прогнози на 2025 та 2050 роки.

Згідно з дослідженням, світ стає більш релігійним, тому що християнство зростає швидше (1,17 % на рік), ніж атеїзм (0,22 %). Однак воно росте повільніше, ніж іслам (1,93 %) та індуїзм (1,21 %).

Крім того, у 2022 році 32,2 % населення належали до будь-якої з 46 600 християнських конфесій, зареєстрованих у всьому світі. Очікується, що ці цифри досягнуть 34,2 % населення світу і 64 000 конфесій у 2050 році.

Для Центру вивчення глобального християнства деномінація — це «організована християнська церква, традиція, релігійна група, громада людей, сукупність центрів поклоніння, як правило, в межах певної країни, чиї складові конгрегації та члени називаються одним іменем в різних областях, розглядаючи себе як автономну християнську церкву, відмінну від інших церков і традицій».

П’ятдесятники − християнська деномінація, яка швидко розвивається

Дослідження також показує, що римо-католики, православні та незалежні християни «відстають у всьому світі, тоді як протестанти та євангелісти ростуть.

Серед євангелістів найбільший приріст мають п’ятдесятники та харизмати – майже 2 % за останні 20 років.

Християнство процвітає на глобальному Півдні

Щобільше, християнство процвітає на глобальному Півдні, де Африка лідирує (2,77 % річного зростання), за нею йдуть Азія (1,50 %) і Латинська Америка (1,09 %).

На Глобальній Півночі зростання майже не спостерігається, останньою є Європа (0,06 %), за нею йде Північна Америка (0,27 %). Показники Океанії з Австралією та Новою Зеландією також нижче середнього (0,73 %).

Християнські ресурси та недосягнуте населення

Дослідники також аналізують ситуацію з християнськими ресурсами, такими як Біблія та частини Святого Письма, надруковані та розповсюджені, а також християнські періодичні видання.

У 2022 році кількість надрукованих Біблій зросте на 2,52 % і досягне 93 мільйонів примірників, тоді як християнські періодичні видання зростають на 4,28 % щорічно.

Попри ці ресурси, у всьому світі все ще залишається понад 2000 мільйонів людей, які не євангелізовані, але цей відсоток повільно зменшується зі швидкістю 0,33 на рік.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!