Релігія

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україні постраждало щонайменше 240 релігійних споруд – Інститут релігійної свободи

В Україні постраждало щонайменше 240 релігійних споруд внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Про це свідчать дані дослідження Інституту релігійної свободи.

Джерело: risu.ua

Зазначається, що в Донецькій області зруйновано найбільше храмів, мечетей і синагог – 63. У Київській області – 47. На Харківщині – 37, а на Луганщині – 34.

Найбільше постраждалих релігійних об’єктів від російських обстрілів належать Українській Православній Церкві – понад 100. Наступною конфесією за кількістю пошкоджених споруд є церкви християн віри євангельської (п’ятидесятники) – 42. Далі, церкви християн-баптистів – 37. Детальнішу інформацію можна побачити в інфографіці:

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україні постраждало щонайменше 240 релігійних споруд – Інститут релігійної свободи
Джерело: risu.ua

За словами голови правління ІРС Олександра Зайця, з 24 лютого напади Росії на свободу віросповідання стали жорстокішими.

Релігійних лідерів вбивають та катують набагато в більших масштабах, ніж у 2014 році. Військові РФ змушують проукраїнських релігійних діячів до співпраці із застосуванням погроз і тортур. Окупаційна влада знищує духовну спадщину України, наголосив він.

Водночас загарбницька влада на українських територіях реалізує «Русський мір», зокрема вилучає українські книги з бібліотек і спалює у громадських місцях, забороняє використання української мови в публічній сфері та навіть на дорожніх знаках.

Інститут релігійної свободи зауважив, що російські медіа та релігійні діячі, такі як Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, виправдовують війну проти України. Натомість російська військова авіація та артилерія знищують як молитовні будинки, так і самих віруючих, незалежно від мови, конфесії та етнічної приналежності.

При цьому, на думку Виконавчого директора ІРС Максима Васіна, кожна релігійна громада в Україні, зокрема і на заході, знаходиться у небезпеці.

Детальніше з дослідженням ІРС можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, що Американський конгрес планує розглянути резолюцію, яка визнаватиме вторгнення Росії в Україну геноцидом. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button