Медіа новини

Молоді мусульмани та християни неохоче діляться своєю вірою в Інтернеті, йдеться у дослідженні

Згідно з недавнім дослідженням Університету Агдера в Норвегії, молоді норвезькі мусульмани та християни «ретельно обмірковують, яким релігійним контентом вони діляться в соціальних мережах, щоб уникнути соціальної ізоляції та конфліктів» і не упустити можливості працевлаштування.

Джерело: evangelicalfocus

Доценти кафедри соціології та соціальної роботи Університету Агдера Рональд Майора Сіннес та Ірен Трісснес взяли інтерв’ю у 25 молодих людей (13 жінок та 12 чоловіків) у віці від 16 до 35 років, які є активними членами двох мусульманських та двох християнських громад-меншин в Осло: Еріт і китайської церкви та двох мусульманських мечетей.

Мета дослідження − «вивчити, як молоді мусульмани та християни з етнічних меншин в Осло розмірковують про використання соціальних мереж як спосіб представити себе та свою релігійність».

Автори дослідження розділили респондентів на 3 групи: ті, хто уникає ділитися чи публікувати що-небудь пов’язане з релігією у соціальних мережах; ті, хто ««зберігає чітке розмежування між тим, як вони представляють себе в різних групах, у яких беруть участь»; та ті, хто ділиться релігійним контентом.

Страх стигматизації

Ті, хто утримується від висловлювання своїх релігійних переконань та ідентичності у соціальних мережах, «в основному є чоловіками, і у них були різні причини утримуватися від цього», йдеться у дослідженні.

Більшість із них «бояться бути виключеними зі спільноти друзів і отримати стереотипні погляди та характеристики», − зазначає Сіннес.

Однак, якщо «християни особливо бояться негативного обговорення або критики з боку друзів, які не були релігійними», то мусульмани, особливо хлопці, «схильні до подвійної стигми, коли страх бути поміченими як екстреміст чи терорист також вступає в гру», − додає професор.

Крім того, ще однією «причиною, через яку інформанти утримувалися від публікації постів релігійного змісту, був страх обмежити свої кар’єрні можливості», − наголошується у дослідженні.

Один з респондентів опитування, мусульманський молодіжний лідер, пояснює, що «це через мою професійну ситуацію. Я працюю у фінансовому середовищі, якого в Норвегії дуже мало, і це певною мірою кар’єрне самогубство».

Інше дослідження, проведене в Норвегії у 2019 році департаментом досліджень церкви, релігії та філософії KIFO, також показало, що згадка релігійної діяльності (як мусульманської, так і християнської) у резюме знижує шанси бути викликаним на співбесіду, повідомляє CNE.news.

Поділ релігійних та нерелігійних друзів

Друга група респондентів − це ті, хто «не хотів показувати свій публічний профіль у соціальних мережах іншим членам громади, бо боявся, що за їхнім профілем стежитимуть дорослі та релігійні лідери», пояснюється у дослідженні.

«У рамках релігійної групи вони могли ділитися релігійним контентом, але не було жодної інформації про їхнє соціальне життя поза громадою».

Згідно з дослідженням, «у соціальних мережах загалом вони не ділилися релігійним контентом зі своїми друзями та видаляли всі запити на дружбу від дорослих членів громади. Їхні медіальні самопрезентації виглядають чітко розділеними, а друзі розсортовані за різними групами».

Різні причини обміну контентом

У дослідженні наголошується, що у християн та мусульман різні мотиви ділитися релігійним контентом у соціальних мережах.

«Для християн це було пов’язано в основному з бажанням показати свою релігійну приналежність друзям, а для мусульман це було пов’язане з протистоянням і зміною негативного образу ісламу в норвезькому суспільстві».

Всі респонденти, які вирішили поділитися релігійним контентом, «обережно ставляться до того, чим вони вирішили поділитися», йдеться в дослідженні.

Читайте також:

До того, «мусульманські дівчата менш неохоче ділилися релігійним контентом у соціальних мережах, ніж мусульманські хлопці, а дівчата в поточному дослідженні, які найбільше явно виступали за те, щоб ділитися релігійним контентом у соціальних мережах, були тими, хто носив хіджаб».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!