Кількість дітей віком 9-12 років, що діляться оголеними фотографіями, збільшилася удвічі в 2020 році

Кількість неповнолітніх у віці 9-12 років, які діляться в Інтернеті самостійно створеними оголеними зображеннями, збільшилася більш ніж удвічі у 2020 році, і захисники, які займаються боротьбою із сексуальним насильством над дітьми в Інтернеті, стурбовані цією тенденцією.
Джерело: christianpost
Звіт під назвою «Самостійно створені матеріали про сексуальне насильство над дітьми: Ставлення та досвід молоді у 2020 році» був випущений минулого місяця організацією Thorn, що займається боротьбою із сексуальним насильством над дітьми в Інтернеті.
Дослідження проводилося за допомогою 20-хвилинного онлайн-опитування з 26 жовтня по 12 листопада 2020 року разом із паралельним дослідженням відношення та поведінки вихователів. У дослідженні взяли участь 2002 дитини з різних куточків США, у тому числі 742 дитини з вікової групи 9-12 років і 1260 підлітків 13-17 років.
Дослідники з Thorn кажуть, що Self-Generated Child Sexual Abuse Material, також званий SG-CSAM, − це «відверті зображення дитини, які, як здається, були зроблені дитиною, зображеною на картинці». Зображення створюються як за взаємною згодою, так і примусово. Консенсуальний досвід зазвичай називають «секстингом» або«обміном наготою».
Дослідники виявили, що якщо у 2019 році лише 6 % дітей 9-12 років повідомили, що вони ділилися такими відвертими зображеннями, створеними самостійно, то у 2020 році ця частка збільшиться більш ніж удвічі та становитиме 14 %.
Це було набагато значніше збільшення, ніж серед 13-17-річних, чиє зростання активності підскочило з 15 % у 2019 році до 19 % у 2020 році. Загалом у 2019 році 11 % усіх молодих людей повідомили про те, що діляться своєю власною SG-CSAM. До 2020 року це число підскочило до 17 %.
«Самостійно створені матеріали про сексуальне насильство над дітьми стали життєво важливою областю для тих, хто бореться з сексуальною експлуатацією дітей в Інтернеті, – відзначають дослідники. – Заходи, які ми приймаємо, повинні бути унікально адаптовані до досвіду молодих людей та злочинців, які можуть вибрати їх як жертви».
У той час як відсоток неповнолітніх, які повідомили, що вони повторно викладали чужі SG-CSAM, знизився з 9 % до 7 % у період з 2019 по 2020 рік, відсоток неповнолітніх, які вважають, що їхні близькі друзі «часто чи іноді» повторно викладають SG -CSAM іншої дитини збільшився з 11 % до 14 % за той же період. Все це збільшення сталося серед дітей вікової групи 9-12 років.
Дослідження показало, що в період з 2019 до 2020 року частка 9-12-річних, які дотримуються цієї думки, збільшилася з 7 % до 16 %. Проте серед неповнолітніх 13-17 років вона скоротилася із 15% до 13%.
Дослідники зазначили, що дані опитування свідчать про те, що «неповнолітні можуть діяти під меншим наглядом в онлайн-просторі, особливо серед 9-12-річних, у порівнянні з цифрами 2019 року».
«Використання вторинних облікових записів, призначених для збереження контенту в таємниці від деяких груп, таких як опікуни або друзі, найбільше зросло в цій групі, а 9-12-річні повідомили про значне зниження частоти дотримання встановлених правил безпеки в Інтернеті», – пояснили дослідники.
Коли мова заходить про соціальне середовище, що найчастіше використовується групою підлітків, YouTube посідає перше місце серед усіх інших. Такі платформи, як Instagram, TikTok, Snapchat, Facebook та інші також привернули значну увагу групи до SG-CSAM.
Близько 80 % усіх неповнолітніх повідомили, що користуються YouTube хоча б раз на день, і 78 % з них заявили, що викладають свої власні SG-CSAM. Загалом, 85 % із цієї групи заявили, що їм показували матеріали на цій платформі. Неповнолітнім стало комфортніше ділитися матеріалом на платформі: 88 % з них повідомили про це.
Дослідження показало, що виробництво контенту SG-CSAM збільшилося майже за всіма демографічними змінними, пов’язаними зі статтю, віком та сексуальною ідентичністю у 2020 році, порівняно з 2019 роком. Збільшення кількості початкових акцій було найбільше виражено серед 9-10-річних, хлопчиків 9-12 років та ЛГБТ-ідентифікованої молоді.
Коли респондентів запитали, чи вважають вони, що пандемія COVID-19 та подальші блокування вплинули на досвід їхніх однолітків у галузі SG-CSAM, думки розділилися. Приблизно 50 % не вважають, що пандемія вплинула на частоту обміну SG-CSAM. Інші 50 % вважають, що вплинула.
Проте, за словами Торна, необхідно провести додаткові дослідження, щоб переконатися, що існують правильні види втручання для захисту неповнолітніх, які використовують технології, що швидко змінюються.
«Молоді люди продовжують взаємодіяти з SG-CSAM як через дослідницькі, так і через примусові шляхи з підвищеним ризиком. Результати нашого дослідження 2020 року наголошують на збереженні демографічних відмінностей щодо та поведінки дітей, пов’язаних із SG-CSAM», − заявила група.
Читайте також:
«Продовження збору та аналізу даних на цю тему, а також вплив COVID залишається життєво важливою необхідністю для проведення успішних заходів щодо захисту та підтримки молодих людей у процесі освоєння ними цифрових технологій».