Україна

«Ми не здамося. Нас не злякати»: 28 липня відзначається День української державності

Сьогодні, 28 липня 2022 року, українці вперше святкують День української державності. Також саме в цей день відзначається День Хрещення Київської Руси-України – точка відліку України як держави.

Джерело: nv.ua та ukrinform.ua

Про започаткування нового державного свята оголосив та підписав відповідний указ Президент України Володимир Зеленський у 2021 році. Це сталося у день святкування 30-річчя незалежності України (указ Президента можна переглянути за посиланням).

Водночас 31 травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила закон, який встановлює День державності України 28 липня святковим днем, бо саме в цей день українці вшановують пам’ять князя Володимира Великого.

В указі Президента наголошується, що історія української державності сягає своїм корінням «часів заснування міста Києва та розквіту держави за часів князя Київського Володимира Великого». Саме він, прийнявши у 988 році християнство, «засвідчив цивілізаційний вибір Київської Руси».

Також відповідний документ сприятиме утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості та нівелюванню фейкових наративів з боку РФ як держави-агресора щодо історичних аспектів українського державотворення.

Володимир Зеленський привітав громадян України зі святом і сказав, що «нашу велику українську сім‘ю єднає родина державних символів України. Це три брати: Державний прапор України, Державний герб і Державний гімн».

На думку голови держави, «дуже важливо не лише відзначати появу державності, а й об’єднуватися задля її збереження.

Він переконаний: «Ми не здамося. Не опустимо рук. Нас не залякати. Україна – самостійна, вільна, неподільна держава. І буде такою завжди».

У своїй промові Президент України підкреслив, що «лише ті, хто абсолютно не знає правди історії й абсолютно не відчуває її сенсу, могли ухвалити рішення атакувати нас. Після всього, що пройшов наш народ, після всього, чого ми навчилися за століття, українці ніколи не віддадуть своєї незалежності. І не зламаються зсередини, як це бувало не раз. Не цього разу!».

Як вважає Зеленський, найважливішим національним завданням для України є необхідність «берегти єдність і працювати разом на перемогу».

31 липня ВРУ прийняла законопроєкт щодо встановлення 28 липня вихідним днем. Однак під час воєнного стану в Україні всі державні свята в країні вважаються робочими днями.

Редакція «Слово про Слово» вітає всіх наших читачів з Днем української державності!

Нагадаємо, що 4 липня відзначався День незалежності Сполучених Штатів Америки. Відповідну декларацію проголошено у 1776 році. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button