Світ

4 липня відзначається День незалежності США

Сьогодні, 4 липня, відзначається День незалежності Сполучених Штатів Америки. Відповідну декларацію проголошено у 1776 році.

Джерело: Telegram Останній Капіталіст

Декларацію незалежності США проголосив ІІ Континентальний конгрес, демократичний представницький орган, 4 липня 1776 року у Філадельфії. Томас Джефферсон був автором цього документу. Декларацію підписали Президент Конгресу Джон Хенкок та 55 депутатів.

Проголошенню незалежності передувала довга юридична, а потім військова боротьба за автономію і скасування здирницьких податків, яка переросла в війну за незалежність.

Водночас між І і ІІ Континентальним конгресом у майже всіх штатах було проголошено «білль про права», які гарантували  свободу слова, совісті, зібрання, недоторканості особистості тощо. Це було важливим революційним кроком, який пришвидшив процес формування американської нації на основі найпрогресивніших ідей того часу.

Зазначається, що однією з цілей документа була можливість вийти за рамки повстанців проти короля, на рівень боротьби за незалежність однієї країни від іншої. Тобто США мали змогу укласти союз з країнами Європи, які б допомогли боротися з Британською імперією. В результаті було виграно війну за незалежність, що ознаменувало вступ на світову арену США.

Ідеї американської революції стануть популяризувати ідеї просвітницького підходу до влади, що сприятиме розгортанню у Європі. Згодом приходять демократичні й правові інститути з розподілом влади на три гілки.

Щиро вітаємо Сполучені Штати із Днем незалежності! Дякуємо вам за потужний фінансовий та військовий внесок в Україну та її оборону під час повномасштабної війни!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button