Економіка

Заборона стягування заборгованості за комунальні послуги − ВРУ ухвалила законопроєкти

В Україні під час воєнного стану забороняється примусове стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги (законопроєкт №7531). Також діє заборона банкам, небанківським установам та колекторам стягувати з військових прострочені борги (законопроєкт №7414). Відповідні закони ухвалила Верховна Рада України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Джерело: ukrвоєinform.ua з посиланням на Telegram Железный нардеп

Закон №7531

За словами нардепа, закон діятиме на тих територіальних громадах, які розташовані у районах проведення бойових дій, або які перебувають чи перебували у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Також норма документа розповсюджується, якщо стягнення здійснюється щодо нерухомого майна, яке є місцем постійного проживання такої фізичної особи й було знищено або пошкоджено внаслідок воєнних дій, зазначає Ярослав Железняк.

Закон діє протягом воєнного стану в Україні.

Закон №7414

Ярослав Железняк повідомив, що документ стосується таких категорій громадян:

  • військовослужбовці Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України;
  • військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов’язаного з проходженням військової служби;
  • члени сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти;
  • особи, які перебувають у полоні, особи, з якими втрачено зв’язок, особи, зниклі безвісти.

Як переконані депутати, ухвалення відповідного документу дає змогу покращити гарантії соціального захисту осіб, які беруть участь у відсічі збройної агресії російської федерації, членів їхніх сімей, їхніх спадкоємців та майнових поручителів.

Зазначається, що відповідний закон діє на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

Нагадаємо, що українці можуть звертатися за фінансовою підтримкою від міжнародних організацій під час війни, але вона надаватиметься вибірково. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button