СвітХристиянські новини

"Майже всі ліванські церкви допомагають у відбудові Бейруту"

Бейрут все ще відновлюється в розпал економічної кризи та після вибуху в місті. Церкви на вулицях допомагають нужденним, моляться разом із ними та дарують безкоштовні Біблії. Повідомляє Evangelical Focus.
Всього за п’ять тижнів після великого вибуху, який спричинив майже 200 загиблих та понад 6000 поранених у Бейруті, місто та решта країни зазнали значних змін. Навіть в розпал економічної кризи влада все ще шукає зниклих людей та збирає сміття.
На тлі інтенсивних протестів, що відбулися після трагічних подій, прем’єр-міністр Хасан Діаб і весь його кабінет подали у відставку. Через кілька днів прем’єр-міністром країни був призначений дипломат, а до того часу посол Лівану в Німеччині Мустафа Адіб.

Новий прем’єр-міністр повинен реформувати країну, яка занурилася в делікатну економічну ситуацію, корупцію, а також нестабільним та бідним населенням.
Іздіхар Ісаак, голова християнської громадської організації «Разом до сім’ї», яка працює з біженцями в ліванському таборі Бекаа, говорить:

«Ось чому ми впевнені, що люди не перестануть виходити на вулиці в знак протесту».

Інтерв’ю з Іздіхаром Ісааком:
Яка зараз ситуація в Беркуті через місяць після вибуху?
Через місяць після вибуху близько ста тисяч людей в Бейруті досі залишаються бездомними. Деякі люди полагодили свої будинки, вікна чи двері, а в інших просто немає грошей, або їх будинок повністю зруйнований.
Багато вулиць досі зруйновано, більшість магазинів, барів та ресторанів навіть не думали починати ремонтувати свої приміщення через економічну кризу.
Ми бачили зображення людей, які працюють разом, щоб знайти трупи та вивезти сміття. Як вибух вплинув на солідарність та співіснування?
Ліван ще раз довів, що його народ завжди єдиний, і якими б грубими не були розбіжності, вони завжди демонструють, наскільки вони дбають один про одного.
Деякі просто перебувають на вулиці, намагаючись допомогти будь-яким можливим способом, інші надають свої додаткові будинки та їжу людям, які цього потребують.
Чи сильно постраждали церкви?
Церкви, які знаходяться поруч з портом, справді постраждали від вибуху. Розтрощені не лише вікна, але й лавки та вся деревина основних споруд. Церквам, розташованим далеко від порту, доводилося ремонтувати вікна та розбиті двері.
Як християнські громади залучені в цій ситуації?
Майже всі церкви Лівану безпосередньо допомагають у відбудові Бейрута, і багато хто продовжує молитися про відновлення країни.
Також церкви допомагають на вулицях людям у всьому, що їм потрібно. До того, віруючі моляться з людьми та безкоштовно дарують Біблію.
Якою звісткою християни в Бейруті діляться своїм сусідам?
Однією з найкращих звісток, яке ми прочитали, було: «Куди ти покладаєш свою надію?». Саме з цього питання деякі церкви розпочинають розмову з безпритульними на вулиці, після того, як дають їм те, в чому жебраки потребують.
Після вибуху уряд подав у відставку. Зараз є новий прем’єр-міністр. Які очікування?
Зараз на Лівані стільки тиску. Це погіршує ситуацію. Люди більше збіднілі і гніваються на владу.
Вони просто сподіваються побачити зміни, але знають, що їх все одно доведеться чекати. Від нового прем’єр-міністра поки що нічого не очікується, але ми майже впевнені, що люди не перестануть виходити на вулиці на знак протесту.
Як вибух вплинув на табори біженців поблизу Бейрута?
Багато біженців живуть у наметах, так що вибух не зачепив їх так сильно. Він торкнувся тих, хто знаходився біля порту чи поруч з ним. Інші мешканці будинків серйозно постраждали від вибуху, втративши вікна та двері.
Як вони стикаються з цією ситуацією?
Біженці в Бейруті отримують ту саму допомогу, що і ліванські. Наприклад, біженці вони мають ті самі порції їжі, які отримують ліванці; будинки біженців ремонтують так само, як і будинки сусідів-ліванців.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button