Актуальне

Як перемогти будь-яку кризу

З методички для військово-морських спецпідрозділів

На жаль, сьогодні це як ніколи актуально і весь світ проходить кризу за кризою. Я буквально кілька слів скажу про себе і перейду до теми.

Мене звуть Олег, я пастор Церкви в Лос-Анджелесі й, крім того, служу капеланом в спеціальному підрозділі в одній з місцевих силових структур. Одне з моїх завдань – це інтервенція в кризу і криза-менеджмент. Відповідно, у мене є знання і досвід роботи в цій сфері. Ну повернімось до теми нашої розмови. Як перемогти кризу.

Так, звичайно, ми обережні, і намагаємося кризи не допускати, але є те, без чого ти програєш. Ти програєш без перемоги всередині себе. Ти програєш, якщо у тебе не буде цієї невидимої духовної броні. Або краще сказати – духовно-психологічної броні. Розумієте, пережити кризу і перемогти кризу – це дві різні речі. Можна пережити і залишитися інвалідом, тому що криза тебе покалічить, або можна перемогти.

У США та Ізраїлі проводилося дуже багато досліджень, як зробити їхні спецпідрозділи непереможними. І я за родом діяльності проводжу достатньо часу з нашими (американськими) спецпідрозділами й також з ізраїльськими, німецькими, британськими і, повірте, це реально міцні хлопці… Крім того, вивчався досвід людей, які пережили катастрофи, війни та інші серйозні проблеми в житті, досвід спортсменів-олімпійців, досвід тих, хто пережив смертельні хвороби та інше.

В результаті цих досліджень вчені вивели п’ять факторів перемоги. Англійською це звучить як Five Factors of Human Resilience. П’ять факторів людського опору. Resilience – перекладається як повне відновлення в колишню форму після труднощів. Я назвав це – Фактор Перемоги, тому що немає перемоги без біди або війни. Якщо не було проблем, то не буде Перемоги.

Фактор 1. Ніколи не втрачай оптимізм

Ще раз повторюю: ніколи не втрачай оптимізм. Оптимізм вселяє надію. Згідно з дослідженнями людина з високим рівнем надії набагато легше проходить будь-яку кризу, швидше видужує, більшого досягає в навчанні й роботі, має кращу якість життя.

У оптимістично налаштованої людини автоматично імунітет в рази вищий ніж у песиміста, у нього набагато вище здатності виживати. Якщо ти хочеш бути переможцем, а не лузером, то ти просто зобов’язаний бути оптимістом. Зрозумійте, відсутність оптимізму це вже проблема всередині тебе. Вона вже тебе перемогла. Так що з цим треба боротися і не боятися. Особливо якщо ти віриш в Бога, віриш в Ісуса Христа. Як каже сама древня книга на землі Біблія:

« …утиски приносять терпеливість, а терпеливість досвід, а досвід надію, а надія не осоромлює, бо любов Божа вилилася в наші серця Святим Духом, даним нам» (До Римлян 5: 3–5).

Фактор 2. Рішучість

Визначення цього терміну – здатність швидко і правильно приймати рішення. І потім слідувати цьому рішенню. Нерішуча людина не може бути успішною. Вона не може бути переможцем. Ми, пам’ятаю, їхали сім’єю в Неваду. Стемніло, з’явилося багато зайців біля дороги. Вони постійно перебігали. А один став метушитися на дорозі. Він не міг прийняти рішення – вправо, потім назад вліво і потім він просто встав посеред дороги й склав вуха і просто чекав, коли ми його переїдемо. Він став вечерею для койотів.

Біблія говорить, «Людина Двоєдушна непостійна на всіх дорогах своїх».

Якщо ти хочеш навчитися перемагати, то навчися швидко приймати рішення. Їх повинен приймати ти, а не твоя дружина або мама. Це особливо актуально в сім’ї для чоловіка. Якщо твоя дружина приймає за тебе рішення, то ти ніколи не будеш переможцем. Вчися приймати рішення і бути відповідальним за ці рішення.

Фактор 3. Етика – Порядність – Життєві принципи

Ти повинен стати принциповою людиною. У таких людей є тверда позиція в певних питаннях, їм можна довіряти. Хто хоче працювати з людиною без принципів? Довірили ви б їй своє життя? Переможець не може бути продажним.

Читайте також:

Фактор 4. Хватка

Здатність міцно що-небудь утримувати. Знову ж, утримувати свою позицію. Страх і почуття провини – це наші основні вороги. Це диявольські інструменти для контролю над людьми. Буде навколо страх і темрява, але ти стоїш на своєму і міцно за це тримаєшся. Тому що ти переможець.

Фактор 5. Ти не можеш воювати наодинці

Так, звичайно, іноді це доводиться робити, але у тебе повинна бути група підтримки. Твої однодумці, ті хто в тяжкий момент тебе не кинуть, а підтримають, допоможуть. Ти можеш на них розраховувати. Це більше, ніж родичі, це твоє братство. Кожен з нас має потребу в спілкуванні, любові й прийнятті. Але лихі товариства руйнують добрі звичаї. Скажи мені, хто твої друзі, і я скажу хто ти. Вибирай собі правильних друзів, які будуть тебе підтримувати, а не топити або добивати.

Підіб’ємо підсумки. Якщо ти будеш намагатися дотримуватися цих факторів, то пройдеш будь-яку кризу і вийдеш з неї переможцем. І дуже важливе твоє внутрішнє налаштування і характер.

Олег Гулін, Спеціаліст по роботі в кризових ситуаціях

Джерело: invictory.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button