Медіа новини

Майже три чверті українців отримують новини із соцмереж

Соціальні мережі слугують джерелом новин для 74 % українців, використання телебачення для отримання новин цьогоріч впало порівняно з 2015 роком більш як у двічі.

Джерело: ukrinform.ua

Такі результати опитування USAID-Internews представила на пресконференції в Укрінформі на тему: «Ставлення населення до медіа та споживання різних типів медіа у 2022 р.: Результати опитування USAID-Internews» директорка Internews в Україні Джилліан МакКормак.

Вона зазначила, що цьогорічне опитування USAID/Internews «Українські медіа, ставлення та довіра у 2022 році», яке проводилося з липня до вересня, виявило деякі серйозні зміни у звичках українців до споживання медіа після повномасштабного вторгнення росії.

«Використання телебачення для отримання новин впало з 85 % у 2015 році, коли USAID/Internews вперше провели це дослідження, до лише 36 % у 2022 році. Зараз 74 % опитаних отримують новини із соціальних мереж», − поінформувала МакКормак.

Окрім того, опитування засвідчило, що цьогоріч також помітно зросла популярність регіональних медіа: регіональні сайти підвищили популярність із 27 % минулого року до 55 % цього року, використання місцевого телебачення майже подвоїлося з 27 % у 2021 році до 44 % у 2022 році, також значно зросло використання місцевого радіо та газет.

Водночас дослідження, яке проводилося у фокус-групах серед внутрішньо переміщених осіб, засвідчило, що вони досі цікавляться новинами з громад свого походження.

Опитані заявили, що зараз більше довіряють медіа, причому зросла довіра до онлайн-медіа та телебачення на національному та місцевому рівнях. Високу довіру як джерелам інформації респонденти висловили друзям (81 %) та родині (86 %), а також Генеральному штабу ЗСУ/Міністерству оборони (79 %) та Офісу Президента (73 %). Інформації, що походить із церкви, довіряють 40 % респондентів.

Цього року також відбулося значне покращення в оцінці поширених неправдивих наративів. Зокрема, довіра до неправдивих антиукраїнських наративів значно зменшилася. Українці набагато рідше, ніж у попередні роки, вірять заявам, котрі применшують авторитет та значущість України у вирішенні власної долі.

Позитивною новиною для медіа, які запускають підписку та членство для покращення фінансового стану попри війну, є те, що 23 % респондентів готові платити за доступ до своїх улюблених цифрових медіа, порівняно з 20 % минулого року.

Як зазначила директорка Internews в Україні, загальний висновок дослідження − українці споживають більше новин, стійкіші до дезінформації та більше довіряють своїм медіа під час російської війни у 2022 році.

Читайте також:

Дослідження «Українські медіа, ставлення та довіра у 2022 р.» було виконано соціологічною компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У липні-вересні цього року представники InMind опитали 4000 респондентів у 12 областях України. Похибка вибірки не перевищує 2,5 %.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button