Економіка

Майже половина населення України збідніли – опитування

В умовах пандемії коронавірусу, жорсткі карантинні обмеження негативно вплинули на матеріальне становище українців. Згідно з опитуванням «Центру Разумкова», близько половини респондентів (52,8 %) вважають, що їхні домогосподарства за останній рік збідніли. Трохи більше третини респондентів (38,5 %) сказали, що їхнє фінансове становище не змінилося, а 7,8 % – покращилося.

Джерело: zn.ua

Основними причинами проблем українці назвали некомпетентність уряду (37,2 %) та високий рівень корупції (34,3 %). Ще 11,8 % вважають винною війну на Донбасі, а 5,9 % – пандемію COVID-19. Більшість респондентів (52,9 %) вважали, що президент і уряд не змогли знайти ефективні розв’язання економічних проблем, третина (32,6 %) – рішення уряду частково ефективне, а 8,4 % – повністю.

«Дослідження проведене з 28 по 31 січня 2022 року методом САТІ (телефонне опитування). Опитано 1206 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донбасу за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,9 % з імовірністю 0,95», − інформація з Центру.

За даними Управління ООН з координації гуманітарних питань (UN OCHA), 80 % українських домогосподарств втратили свої доходи з початку пандемії, а понад 9 мільйонів українців опинилися під загрозою бідності.

Торік борг українців зріс на 1,5 мільйона гривень, або на 29 відсотків, встановивши новий антирекорд. Найшвидше зростала заборгованість по кредитах, комунальним послугам та адміністративними штрафами.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Данило Ковальов

Журналіст газети Слово про Слово. Студент філологічного факультету ЧНУ імені Петра Могили.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button