Новини суспільстваХристиянські новини

Відбулася онлайн-дискусія щодо протидії домашньому насильству

«Взаємодія релігійних і правозахисних спільнот у протидії домашньому насильству в Україні» – саме такою була назва онлайн-дискусії, яку організував Інститут релігійної свободи (ІРС) в партнерстві з Центром громадянських свобод (ЦГС) в рамках Національної правозахисної НеКонференції. Також були залучені учасники Круглого столу з релігійної свободи в Україні. Повідомляє пресслужба ІРС.
Захід відбувся за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив в рамках проєкту Інституту релігійної свободи «Боротьба з домашнім насильством в Україні під час пандемії COVID-19 шляхом залучення впливу релігійних лідерів та спроможності церков».
Модератором дискусії був Олександр Заєць, голова правління ІРС. Він зазначив, що з цією проблематикою вони розпочали працювати з квітня 2020 року. Причиною стало те, що пандемія COVID-19 та запроваджений локдаун загострили ситуацію з насильством в сім’ях.
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій та Посольство Канади підтримали ініціативу ІРС. Завдяки цій співпраці вони створили профільну міжконфесійну Робочу групу з протидії домашньому насильству та розпочали спільну просвітницьку кампанію «Зупини насильство!» за допомогою тематичного вебсайту family.org.ua та соціальних мереж, повідомив Олександр.
Представник Головуючого у ВРЦіРО архієпископа Євстратія, підкреслив, що потенціал церков і релігійних організацій значно більший: це не лише просвітництво, але і практична допомога жертвам насильства, і, до того ж душпастирська робота з кривдниками задля зміни їхньої поведінки та зцілення стосунків там, де це можливо.
Зокрема, Православна Церква України разом із «Елеос Україна» наразі працює над створенням шелтера у Київській області для постраждалих від насильства жінок.
Ірина Бегас, яке є керівницею відділу жіночого служіння, поділилася досвідом Церкви адвентистів сьомого дня у сфері протидії домашньому насильству, в тому числі в середовищі християнських сімей. Вона продемонструвала і просвітницькі буклети, і приклади інформаційних кампаній та тематичних проповідей, які можуть використовувати представники інших конфесій.
Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод, сказала, що питання домашнього насильства залишається прихованою проблемою, про яку небагато хто готовий говорити, в тому числі з жертв такого насильства.
За її словами, ініціатива ІРС та Всеукраїнської Ради Церков щодо відкритого обговорення цієї проблеми є важливим кроком у напрямку мінімізації насильства в сім’ї.
Відбулася онлайн-дискусія щодо протидії домашньому насильству Заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук та голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан також висловили готовність до подальшого розвитку взаємодії з релігійною спільнотою в напрямку протидії домашньому насильству.
Василь Костицький, який є Президентом Асоціації українських правників, академіком, професором, поділився власними напрацюваннями в цій сфері та пропозиціями щодо реагування на проблематику побутового насильства з точки зору наукової спільноти.
Тимчасово повірений у справах Канади Руслан Кац звернув увагу на важливу роль релігійних діячів у запобіганні домашньому насильству. Він зазначив, що богословське обґрунтування неприпустимості насильства щодо членів сім’ї є дуже актуальним для формування ненасильницької культури спілкування в родинах.
Руслан навів приклади реальних історій, які розповіли жертви домашнього насильства, закликаючи громадськість України звертати ще більше уваги на цю проблематику.
Йдеться, що понад 50 учасників дискусії познайомилися з різноманітним позитивним досвідом запобігання і протидії домашньому насильству, який вже є у церков і релігійних організацій України, а також запропонували низку напрямків для взаємодії зі світськими активістами та органами влади.
За результатом заходу буде сформовано каталог ідей і пропозицій щодо посилення взаємодії різних акторів громадянського суспільства, передусім релігійних і правозахисних спільнот, у протидії домашньому насильству.
Нагадаємо, що до міжнародної акції «16 днів проти насильства» долучилася й Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Вони написали звернення про необхідність протидії домашньому насильству в Україні. Тим самим Рада висловила підтримку міжконфесійного проєкту Зупини насильство!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button