Новини суспільстваХристиянські новини

Літні люди можуть мати бажання померти через депресію чи самотність – дослідження

Згідно з дослідженням Tilda, серед літніх людей «бажання померти» часто «минуще» і тісно повязане з депресією і почуттям самотності. При цьому 4 % опитаних висловили бажання померти.

Джерело: rodyna.org.ua з посиланням на pro-life.by.

Опитування організували дослідники з Трініті-коледжу в рамках Ірландського лонгітюдного дослідження з проблем старіння (TILDA). В дослідженні взяли участь понад 8100 людей у віці старше 50 років.

За даними дослідження, 60 % тих, хто повідомив про бажання померти, мали супутні депресивні симптоми, в той час, як у половини тих, хто заявив, що хоче померти, діагностували депресію.

Дослідники вважають, що такі результати вказують на великий тягар невиявлених проблем психічного здоров’я в групі.

При цьому майже три чверті тих, хто хотів померти, також були самотні.

Ті, хто згодом сказав два роки по тому, що вони більше не відчувають бажання померти, повідомили, що їх симптоми самотності й депресії значно знизилися.

Автори опитування відзначили, що їхні висновки особливо актуальні з урахуванням розгляду Ірландським Комітетом з питань правосуддя Ойрачтаса законопроєкту «Померти з гідністю». Дослідники закликали «приділяти більше уваги поліпшенню доступу до психіатричної допомоги та розв’язання проблеми соціальної ізольованості літніх людей», особливо в контексті пандемії COVID-19.

«Менш однієї десятої отримали психологічну консультацію, – сказав консультант-геріатр лікарні Сент-Джеймс і автор дослідження доктор Роберт Бріггс. – Підвищена увага до поліпшення доступу до психіатричної допомоги має стати важливою частиною будь-якої дискусії про допомогу тим, хто помирає в більш пізньому віці».

Доктор зазначив, що більшості літніх людей з бажанням померти й супутньої депресії не був виставлений діагноз «депресія» і не було призначено відповідне лікування.

За словами керівника медичної геронтології в Трініті-коледжі й консультанта-геріатра, який був старшим автором дослідження, професора Роуза Енна Кенні, результати TILDA повинні допомогти інформувати законодавців і практиків, коли вони розглядають складне питання про евтаназію.

Роуз Енн Кенні зазначила, що майже дві третини опитаних літніх людей, які висловили бажання померти, мали принаймні одне хронічне захворювання, яке відповідає критеріям термінальної хвороби, запропонованим в законопроєкті «Померти з гідністю»

Читайте також:

Висновки

Професор Кенні, підсумувавши дослідження, підкреслила, що бажання померти в більш пізньому віці часто минуще, але тісно пов’язане з факторами, які можна виправити, такими, як самотність і соціальна ізоляція, тягар яких, ймовірно, значно зросте під час пандемії COVID-19.

При цьому Ірландський законопроєкт «Померти з гідністю», внесений минулого року та спрямований на легалізацію евтаназії, викликав, як підтримку, так і осуд з боку практикуючих лікарів по всій країні.

Нагадаємо, що тисячі людей в Бельгії та Нідерландах померли від евтаназії.

Обидві країни запровадили закони про евтаназію та сприяли самогубствам у 2002 році, хоча Бельгія пішла далі, дозволивши дітям та людям з психічними захворюваннями мати на це право.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button