СвітХристиянські новини

Китай забороняє християнам проводити релігійні похорони

Християнам у всьому Китаю забороняється проводити релігійні похорони своїх померлих близьких людей, оскільки Комуністична партія продовжує посилювати свою владу щодо регулювання релігії та релігійної діяльності.
Журнал Bitter Winter, який описує порушення прав людини та релігійних свобод у Китаї, повідомив, що влада по всій країні здійснює політику, яка забороняє використовувати релігійні звичаї та ритуали під час похорон.
У грудні уряд повіту Піньян міста Веньчжоу у східній провінції Чжецзян прийняв Положення про централізовану організацію похорону. 
Згідно з новими правилами, «священнослужителям заборонено брати участь в похоронах», а «не більше десятьом членам сім’ї померлого дозволяють читати писання або співати гімни тихим голосом». 

Нові правила мають на меті “позбутися поганих похоронних звичаїв та встановити науковий, цивілізований та економний спосіб похоронів”. 
Аналогічно, сільський чиновник із центральної провінції Хенань повідомив Біттер-Вінтер, що місцева влада скликала нараду для помічників з релігійних справ у квітні, повідомивши їх, що всі релігійні похорони обмежені. 
Незабаром чиновники опублікували документ, який передбачає, що особовий склад клерикалу повинен бути “вчасно позбавлені можливості від використання релігії для проведення весіль та похоронів громадян чи інші заходи у їхньому житті”.
У Ухані поліція штурмувала похорон християнського члена церкви, що регулюється урядом, заарештувала дочку, яка в той час молилася за матір. Дочку звільнили лише після поховання померлого без християнських ритуалів через два дні.
У квітні минулого року в провінції Хенань чиновники розігнали християнські похорони, які вшановували померлого члена конгрегації. Чиновники звинуватили присутніх у “приховуванні” своїх дій у сільській місцевості та погрожували їм ув’язненням. Поліція зареєструвала особисті контактні дані присутніх та повідомила, що їх можна розслідувати в будь-який час.

«Коли мій батько помер, сільські чиновники погрожували заарештувати нас, якщо ми не проведемо світський похорон. Ми не наважувалися йти проти них “, – сказав житель селища з міста Гученг в місті Хенань, місто Ючжоу, “Bitter Winte”. 

«Мій батько був віруючим кілька десятиліть. Його переслідують навіть після смерті».

Репресії на релігійних похоронах є частиною урядової кампанії з “синінізації” релігії або зближення її з комуністичною китайською культурою. 
В останні роки Китай знищив церкви, спалив хрести, обмежив релігійне вираження в Інтернеті та намагався переписати Біблію та гімни, щоб повідомлення відображало ідеологію Комуністичної партії.
Починаючи з лютого, уряд планує здійснити суворі нові заходи, що вимагають від усіх релігійних працівників підтримувати та здійснювати повне підпорядкування КПК.
“Адміністративні заходи для релігійних груп”, які складаються з шести розділів та 41 статті, контролюватимуть усі аспекти релігійної діяльності в Китаї та завершать “Положення про релігійні справи”, переглянуте два роки тому та було застосовано 1 лютого 2018 року.
“Релігійні організації повинні дотримуватися керівництва Комуністичної партії Китаю, дотримуватися конституції, законів, правил, постанов та політик, дотримуватися принципу незалежності та самоврядування, дотримуватися директив про релігії Китаю, реалізовуючи цінності соціалізму, – йдеться у статті 5 нової політики.
Міжнародна група по контролю за переслідуваннями попереджує, що останні заходи будуть використовуватися комуністичним режимом в якості “правового інструменту для подальшого скорочення простору для релігійних груп.”
На прес-конференції на початку цього місяця Девід Керрі, генеральний директор організації сторожового переслідування “Open Doors США”, попередив, що “найбільшою загрозою”, на його думку, правам людини у всьому світі є Китай, який піднявся в рейтингу з №27 до Ні 23 у звіті за 2020 рік. 
Каррі підкреслив, що наслідки полягають у розвитку спостереження Китаю для контролю над його людьми. 

“Її наслідки стосуються не лише християн у Китаї, а для кожної країни та взагалі свободи віросповідання”, – сказав Керрі. «Дозвольте скласти це разом. Це як головоломка. Шматки є, але ви не бачите це чітко, поки ви не складете їх разом. Коли ви це чітко бачите, це лякає».

“Я бачив на власні очі спостереження на вулиці, але і в церквах, спостерігають за громадою”, – додав він. “Сканування обличчя, коли ви заходите, а потім стежать за вами та створюють звіти [з] припущеннями, вбудованими в їх систему штучного інтелекту, яка відстежує поведінку християн”.
Каррі сказав, що чим частіше людину бачать у церкві, тим частіше їх позначають “радикалом”.
“Вони закривають домашні церкви з масовою швидкістю – 5 566 церков закриті, багато хто тому, що вони відмовляються ставити камери спостереження, щоб спостерігати за своєю громадою”.

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Сповіщення: Китай намагається викорінити християнство

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!