Що означає слово "карантин" і яке воно має відношення до Ісуса Христа?

В Україні ще 12 березня запроваджено режим, який відомий як “карантин”. Закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Також зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.
Карантин це – адміністративні та медико-санітарні заходи на обмеження контактів інфікованої або підозрілої на інфікування особи (осіб), тварини, вантажу, товару, транспортного засобу, населеного пункту, на рівні країни або між державами, що застосовуються для запобігання поширенню деяких небезпечних інфекційних хвороб.
- Як жити в умовах карантину та пандемії COVID-19
- З позитивного: як Ісаак Ньютон провів свій дворічний карантин
А чи знаєте ви походження цього слова? Воно походить з латини (від італ. quaranta — сорок) і означає протягом 40 днів, тобто йдеться про термін, протягом якого Ісус знаходився у пустелі.
В 17 столітті цим словом почали описувати попереджувальний період ізоляції, для подорожуючих, щоб уникнути поширенню хвороб, особливо якщо вони прибули з місць де були спалахи різних інфекцій.
Карантин також означає у широкому вжитку ще й споруду для ізоляції хворих чи потенційно хворих, зокрема частину порту для прибулих суден.
В 1663 році Самюель Пепіс писав, що суднам з Амстердаму і Гамбурга, де якраз була епідемія чуми, прийшлося “відбувати карантин” в Хоул-Хейвіні в гирлі Темзи.
В такому випадку карантин тривав лише місяць. “Всупереч значенню слова, – підкреслював Пепіс.
За матеріалами: Вікіпедія, theguardian.com
[sc name=”futerblock” ]