СвітХристиянські новини

Комуністична партія Китаю перетворює релігію в лояльний партійний апарат

Група міжнародних експертів із зовнішньої політики заявила, що комуністична партія Китаю розглядає організовану релігію як загрозу і прагне «перетворити» її в лояльний партійний апарат.

Джерело: invictory.org

Під час недавнього виступу в Інституті Хадсона у Вашингтоні, округ Колумбія, заступник голови Комісії США з міжнародної релігійної свободи Нурі Туркель пояснив, що комуністична партія давно керує релігією в Китаї, але зараз застосовує набагато жорсткіший підхід і намагається змінити її або знищити взагалі.

За словами Туркель, партія сприймає будь-яку організовану релігію, як загрозу і намагається створити «релігію нового типу».

Група експертів зазначила, що голова КНР Сі Цзіньпін закликав до китаїзації релігії в своїй промові 2016-го року, попередивши, що мета його партії − змінити релігійну практику для просування своїх соціалістичних інтересів.

На підтвердження своїх слів експерти послалися на такі події, як масове насильницьке переміщення переважно мусульманських уйгурів в північно-західній провінції країни Синьцзян, а також примусове вилучення органів у етнічних і релігійних меншин, включно із практикуючими фалуньгун, уйгурами, тибетцями, мусульманами і християнами.

Старший науковий співробітник і директор Центру релігійної свободи в Інституті Хадсона Ніна Ши додала, що уряд затримує багатьох християнських лідерів, які не виконують вимоги партії.

Директор зі зв’язків Асоціації «Фалунь Дафа» Сяосю Шон Лі навів більш ранні дані з заяви 12-ти експертів Організації Об’єднаних Націй з прав людини, яка вийшла в червні 2021 року.

Згідно з цим документом, релігійні та етнічні меншини в Китаї проти їх волі використовуються в якості донорів органів. Медичні дані затриманих збираються в базу даних, яка ідентифікує потенційних донорів. Потім затриманих вбивають, а їх органи збирають і відправляють замовникам, пояснив експерт.

В компанії Olive Tree Bible, яка понад десять років випускає різні біблійні додатки, повідомили, що їм прийшлося видалити додаток, оскільки у них не було дозволу на поширення книг або журналів в Китаї.

Аналогічні труднощі виникли у компанії, яка випускає цифрову версію Корану. Додатком «Коран Маджид», створеним пакистанськими розробниками, користуються понад 35 мільйонів осіб, з них близько мільйона проживають в Китаї. В компанії заявили, що додаток видалили з Apple Store, тому що він містить контент, який вимагає додаткового схвалення китайських властей.

Читайте також:

В церквах Китаю встановлюють камери розпізнавання осіб. Поліція зможе фіксувати зміст проповіді та спостерігати за вірянами
В Китаї в період з кінця липня по вересень в понад 50 церквах «Триєдинства» було встановлено близько 200 камер, які розпізнають осіб. У деяких місцях їх налічується до 14. Повідомляє invictory.com…

 

 

Раніше у вересні через відсутність офіційного дозволу комуністичної влади сервіс Audible, який випускає аудіокниги та подкасти, також видалив свій додаток з магазину Apple в Китаї.

Релігійні організації строго регулюються китайським законодавством, і духовенство може зіткнутися з юридичними санкціями, якщо їх не зареєструють в уряді або якщо вони ведуть несанкціоновану діяльність.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button