Новини суспільства

Луцьк та Тернопіль відкрили кризові кімнати для жертв насильства

З 20 жовтня в Луцьку працюватиме кімната реагування для жертв сімейного насильства та/або насильства за ознакою статі, яким буде надана психологічна та юридична допомога. Таку саму кімнату напередодні відкрили для жителів Тернопільщини.

Джерело: svitogliad.com

Кризовий центр був відкритий у рамках проєкту «Трамплін до рівності», який фінансується Луцькою міською радою, Фондом ООН у справах населення в Україні (ЮНФПА), Українським фондом громадського здоров’я, фінансовою підтримкою Швеції та Офісом Віцепрем’єр-міністра у питаннях європейської та євроатлантичної інтеграції.

У кризовій кімнаті можна буде отримати притулок разом з дитиною, а також психологічну та юридичну допомогу. Центр створено за міжнародними стандартами, разом з ремонтом, меблями та побутовою технікою та дотриманням норм інклюзивного проживання.

Основним завданням «кризової кімнати» є забезпечення жертв цілодобовим безпечним тимчасовим житлом, надання первинної психологічної допомоги та перенаправлення клієнтів до інших спеціалістів у соціальній, медичній та юридичній сфері.

Кризова кімната площею 78,3 кв.м може одночасно вмістити до 6 осіб, містить дві вітальні, кімнату для приготування їжі та кімнату для роботи з психологами, юристами та соціальними працівниками. Там щодня працюватимуть 4 експерти з соціальної роботи згідно із затвердженим графіком, що дозволяє розмістити потерпілого в будь-який час доби.

До закладу можна потрапити через уповноваженого підрозділу Національної поліції, Департамент соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради.

Знаходитись там можна від 10 до 20 днів. За необхідності потерпілого влаштовують в притулок або в інші служби.

Читайте також:

Поблизу Києва почав діяти притулок для самотніх матерів та жертв домашнього насильства
Цей будинок є вже третім притулком, яким опікується Релігійна Місія «Карітас-Спес» Римо-Католицької Церкви в Україні. Ще дві такі ж будівлі вже виконують свою функцію під Харковом в рамках проєкту…

 

Право перебувати в кризовій кімнаті має:

  • Повнолітня особа;
  • Особа, яка не досягла повноліття, але зареєструвала свій шлюб;
  • Дитина разом з одним із батьків, або особою, яка їх замінює.

З метою безпеки, адреси кризових кімнат залишаються конфіденційними.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button