Цікаві історії

Коли ти зігріваєш серце інших, тоді й ти зігрієшся

Енжел, єврей, власник найзнаменитішої пекарні в Німеччині, часто говорив:

«Знаєте… Я був ще підлітком, коли нацисти в Німеччині вбивали безжально євреїв. Нацисти відвезли нас потягом в Аушвіц. Вночі у відсіку був смертельний холод. Нас залишили на багато днів у вагонах без їжі, без ліжок, а значить без можливості якось зігрітися. Усюди йшов сніг. Холодний вітер морозив нам щоки щомиті.

Нас було сотні людей у ті холодні, жахливі ночі. Без їжі, без води, без укриття. Кров замерзала в жилах. Поруч зі мною був літній єврей, якого дуже любили в моєму місті. Він весь тремтів і мав жахливий вигляд.

Я обхопив його своїми руками, щоб зігріти його. Обійняв його міцно, щоб віддати трохи тепла. Розтер йому руки, ноги, обличчя, шию.

Я благав його залишитися в живих. Я підбадьорював його. Таким чином я всю ніч зігрівав цю людину. Я сам був втомлений і замерзлий. Пальці заклякли, але я не переставав масажувати тіло цієї людини, щоб зігріти його.

Так минуло багато годин.

Нарешті настав ранок, сонце почало виблискувати. Я озирнувся навколо себе, щоб побачити інших людей. На свій жах, усе, що я міг бачити, − це були замерзлі трупи. Усе, що міг чути, − це була тиша смерті.

Морозна ніч убила всіх. Вони померли від холоду.

Вижили тільки двоє людей: старий і я.

Старий вижив, бо я не давав йому замерзнути, а я вижив, бо зігрівав його.

Дозволиш мені сказати секрет виживання в цьому світі?

Коли ти зігріваєш серце інших, тоді й ти зігрієшся.

Читайте також:

Коли ти підтримуєш, зміцнюєш і надихаєш інших, тоді й ти отримуєш підтримку, зміцнення і наснагу у своєму житті».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button