Світ

Дослідження: легалізація евтаназії призведе до збільшення кількості самогубств

У країнах, які легалізують евтаназію або допомогу в самогубстві, зростає кількість «самоініційованих» самогубств, тобто без допомоги третіх осіб. Це прикметно, оскільки прихильники легалізації стверджували, що з легалізацією ці цифри знизяться.

Джерело: cne.news

Дослідження «Легалізація самогубств з допомогою лікарів покращує чи погіршує ситуацію» показує, що кількість самогубств без допомоги зросла разом з кількістю смертей від самогубств з допомогою лікарів, повідомляє Christian Post. Дослідники провели кілька опитувань в Європі і Північній Америці. Вони з’ясували, що в країнах, де дозволена евтаназія і суїцид з асистенцією, жінки найбільш схильні до самогубства без сторонньої допомоги.

Прихильники евтаназії та асистованого суїциду часто стверджують, що легалізація певних форм самогубства запобігатиме тому, щоб люди не стрибали під потяг, наприклад, тому, що вони зможуть легально попросити про більш «цивілізований» спосіб покінчити з життям. Однак у дослідженні робиться висновок, що «значно більше людей наклали на себе руки, і не було жодних доказів зменшення кількості самогубств без допомоги» в країнах з легальним доступом до евтаназії та суїциду з наданням допомоги.

Можливим поясненням цього висновку, на думку дослідників, може бути те, що деякі люди можуть відчувати себе менш захищеними, якщо у них є можливість легальної евтаназії, «як ніби вони повинні виправдовувати своє подальше існування».

Смертельна небезпека

Результати дослідження не здивували Уеслі Дж. Сміта, голову і старшого наукового співробітника Центру людської винятковості Інституту Діскавері, консервативного аналітичного центру. Він заявив в інтерв’ю Christian Post, що «допомога в самогубстві буквально пропагує самогубство». За його словами, «суспільство не може підтримувати деякі види самогубств, а потім дивуватися, що деякі самогубці, які не належать до дозволених категорій, думають, що це стосується і їх».

Читайте також:

Сміт каже, що культурне та судове проштовхування деяких видів самогубств сигналізує самогубцям, що вбити себе − це правильно. «Такі повідомлення можуть підштовхнути цих людей до летальних дій».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button